K odkupu Monsanta společností Bayer za 63 mld. USD dojde již tento čtvrtek
Německá agrochemická a farmaceutická společnost Bayer plánuje dokončit odkup společnosti Monsanto za 63 mld. USD již tento čtvrtek (7.6.2018). Spojení společností vytvoří na trhu globálně největšího výrobce zemědělských semen a pesticidů. Spojení bylo domluveno již v roce 2016, avšak odkup pozastavily regulatorní orgány ve snaze omezit monopolní tlaky. Teprve minulý týden získal Bayer poslední potřebné povolení od Ministerstva spravedlnosti Spojených států amerických, přičemž musel přislíbit likvidaci svých aktiv v hodnotě 9 mld. USD. Druhé podstatné povolení od Evropské unie Bayer získal již v březnu tohoto roku.
Bayer, Monsanto Logo
Nová skupina bude vystupovat pouze pod jménem Bayer. Jméno Monsanto, které bylo v minulosti spojeno s útoky aktivistů lobujících proti produkci geneticky upravených potravin, bude zrušeno.
Bayer očekává od spojení s Monsanto významný růst v oblasti očištěného zisku na akcii, který předpokládá vyšší o dvojciferné procento do konce fiskálního roku. Následkem dokončení odkupu plánuje Bayer upsat 75 milionů nových akcii s cenou 81 USD za akcii stávajícím investorům, kteří obdrží právo získat až 2 akcie za každých 23 již vlastněných akcií.
Akcie Bayer aktuálně posilují na německém systému XETRA pod tickerem (BAYN) o 0,5 % na 103,86 EUR za akcii. Akcie Monsanta (MON) v předobchodní fázi posilují na Newyorské burze cenných papírů 0,03 % na 127,60 USD za akcii.
Zdroj: Financial Times
Jan Paščenko
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Frankfurtská burza v pondělní seanci mírně oslabila
- Dax uzavírá středu růstem, výsledky představila Vonovia, Bayer, či Zalando
- Frankfurtská burza v úvodu posiluje, výsledková sezóna vrcholí
- Frankfurtská burza uzavírá týden výrazným poklesem, Daimler Truck zveřejnil výhled pod odhady
- Frankfurtská burza uprostřed týdne mírně oslabila, Bayer prodlužil smlouvu se CEO až do roku 2029
Nejnovější:
- Wall Street uzavřel se smíšenou bilancí
- Smíšený vývoj v zámoří
- Frankfurtská burza na konci týdne kosmeticky oslabila
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v září podle předběžných dat na 55,4 b.
- Pražská burza v pátek na záporné nule
- Wall Street se v úvodu obchoduje smíšeně
- Microsoft se vyhne pokutě od Evropské komise, oddělí platformu Teams od balíčků Office
- Americké futures kontrakty se obchodují smíšeně
- OpenAI je blíže k přeměně na ziskovou společnost
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+1,71 %), ropa (+1,54 %)