Makroekonomický výhled pro tento týden: Zasedání ECB
Tento týden bude ve čtvrtek zasedat Evropská centrální banka. Žádná změna měnové politiky se neočekává. V pátek budou zveřejněna čísla o americkém HDP za první kvartál.
Očekávané události
Tento týden vyjdou ve Spojených státech data o prodeji nových domů za březen. Analytici očekávají, že se prodalo celkově 630 tisíc nových domů. Dále v USA přijdou předběžná čísla o objednávkách zboží dlouhodobé spotřeby. Vrcholem budou čísla o meziročním vývoji amerického HDP za první kvartál. Očekávání analytiků je nastaveno na 2 %.
V Německu budou zveřejněna data z trhu práce. Očekává se, že v dubnu poklesl počet nezaměstnaných o 15 tis.
Zasedání ECB
Ve čtvrtek bude zasedat Evropská centrální banka. Očekává se, že budou ponechány beze změny jak úrokové sazby, tak i množství měsíčně skupovaných aktiv v rámci kvantitativního uvolňování. Investoři nicméně budou pečlivě projev představitelů ECB a hledat případné náznaky změn, ke kterým by mohlo dojít na červnovém zasedání.
Zdroj: Bloomberg
Marek Šilhart
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Pražská burza zahájila týden růstem
- Index S&P 500 v úvodu týdne mírně odepisuje
- Americké futures kontrakty indikují otevření trhů v červených číslech
- USA: Index aktivity Chicago Fed v červenci na -0,08 b. při očekávání -0,09 b.
- Makroekonomický výhled pro tento týden: Sympozium v Jackson Hole (USA), HDP (ČR, Německo, USA)
- Vývoj cen komodit: Kukuřice (+2,7 %), pšenice (+1,93 %), ropa (-1,88 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,65
- CSG získala zakázky na mostní automobily za více než miliardu korun
- Firemní výsledky pro tento týden: VIG, NVIDIA, Marvell, CrowdStrike, Salesforce, Synopsys, HP,..
- Vývoj cen komodit: Kukuřice (+2,11 %), ropa (-1,78 %), pšenice (+1,39 %)




