Obrat ziskovosti společnosti ČEZ zřejmě nastane v roce 2019, myslí si analytici Bloomberg
Obrat ziskovosti společnosti ČEZ zřejmě nastane v příštím roce spolu s oživením cen elektrické energie, myslí si analytici Bloomberg Intelligence.
Hrubý provozní zisk ČEZu a návratnost jeho vlastního kapitálu bude letos zřejmě pokračovat v poklesu, protože marže z výroby elektřiny jsou pod tlakem jejích nízkých cen, myslí si analytici Bloomberg Intelligence.
Ziskovost ČEZu by se měla zlepšit až v roce 2019 díky vyšším maržím, kterým by měl pomoci také vyšší výkon z rekonstruovaných uhelných elektráren a akvizice v oblasti obnovitelné energie. Hrubý provozní zisk regulované distribuce by měl zůstat stabilní alespoň do roku 2020.
Následující graf z prezentace ČEZu k výsledkům za rok 2017 ukazuje aktuální zajištění společnosti ČEZ, podíl zajištěné ceny elektřiny na produkci a zajištěnou cenu.
Zajištěné ceny elektřiny ČEZu
Elektřina v Německu se aktuálně obchoduje za 35,1 EUR/MWh na rok 2019, za 34,7 EUR/MWh na rok 2020 a za 34,95 EUR/MWh na rok 2021. Pokud by ČEZ zbytek produkce prodal za aktuální ceny, byla by cena v těchto letech vyšší.
Akcie ČEZu (BAACEZ) dnes otevřely o 0,6 % výše na 509 Kč.
Zdroj: Bloomberg
Jan Tománek
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- US indexy uzavírají níže
- Americké indexy mírně oslabují
- DAX zakončil týden v zeleném
- USA: Podnikové zásoby v červnu stagnovaly při očekávání 0,1% růstu
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v srpnu podle předběžných dat na 51 b.
- Pražská burza v závěru týdne mírně posílila
- US akcie se drží v úvodu páteční seance blízko maxim, Reddit vstupuje do indexu S&P 500
- Zámořské futures kontrakty oscilují kolem nuly
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,2
- Vývoj cen komodit: Pšenice (+1,72 %), zemní plyn (+1,65 %), kukuřice (+1,11 %)





