Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Deutsche Bank tvrdí, že koruna je mírně nadhodnocená a očekává její oslabování

Deutsche Bank tvrdí, že koruna je mírně nadhodnocená a očekává její oslabování

31.7.2017 16:01

Zástupci německé banky ve zprávě vydané dnes odpoledne taktéž zmiňují, že očekávají spíše odklad zvýšení sazeb na příští zasedání bankovní rady.

Deutsche Bank dnes vydala zprávu, ve které tvrdí, že česká koruna již podle ní na páru s eurem není levná“ a nedoporučuje tudíž long pozici na koruně. Česká měna je podle Deutsche Bank mírně nadhodnocená a banka tak očekává v blízké budoucnosti spíše výprodej koruny jakožto pravděpodobnější variantu vývoje.

Banka tak investorům ve zprávě doporučuje taktický nákup dvouměsíční call opce 26,20 EURCZK na indikativní ceně 40 bazických bodů. Deutsche bank také zmiňuje, že své dlouhé pozice na koruně nedávno uzavřela se ziskem. Německá banka se domnívá, že vzhledem k tomu, že koruna již ve srovnání s fundamenty není „levná“, vzniká tak pravděpodobnost uzavření výrazného objemu long pozic. Deutsche bank ve zprávě hovoří zejména o státních obligacích se splatností v srpnu a září v celkovém objemu zhruba 170 miliard korun. Ty jsou drženy zejména v rukou zahraničních investorů, píše banka. Tito investoři posléze podle Deutsche Bank pravděpodobně nebudou chtít své zdroje opětovně reinvestovat, čímž tak dojde k tlaku na depreciaci koruny.

Německá banka ve zprávě také zmiňuje čtvrteční zasedání bankovní rady ČNB. I přesto, že trhy dávají zvýšení sazeb o 20 bazických bodů výrazné šance, Deutsche Bank považuje za pravděpodobnější možnost odložení růstu sazeb až na další zasedání. Tento názor banka opírá o silnou korunu, měnovou politiku ECB, mírně zpomalující inflaci v mezikvartálním vyjádření a také tzv. forward guidance představitelů bankovní rady.

Koruna dnes na páru s eurem oslabuje na 26,11 EURCZK.

 

Zdroj: Deutsche Bank, Bloomberg


František Mašek
Fio banka, a.s.
Prohlášení


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,9720426,35796
USD21,2366922,41531
GBP29,1958330,81617
CHF23,0552324,33477
PLN5,459405,76240

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X