Trhy reagovaly na Draghiho slova o reflačních tlacích, euro posiluje, německé dluhopisy klesají
Na pozadí rostoucích výnosů německých dluhopisů rostou akcie bank. Deutsche Bank i Commerzbank si připisují kolem 2,5 %.
Trhy dnes odpoledne reagovaly na slova prezidenta Evropské centrální banky (ECB) Maria Draghiho. I přesto, že Draghi výrazně nezměnil význam svých slov a nadále zdůrazňuje trpělivost a nutnost uvolněné měnové politiky ECB, reagovaly trhy výrazně na Draghiho slova o tom, že deflační hrozba je pryč a prim začínají hrát reflační tlaky. I přesto, že v kontextu Draghiho řeči je zřejmé, že měnová politika ECB zůstane nezměněna minimálně v řádu několika měsíců, způsobila prezidentova slova o reflaci skokový pokles cen německý 10letých vládních dluhopisů. Stejně tak euro vůči dolaru posílilo k úrovni 1,1271 EUR/USD.
V reakci na růst výnosů se daří akciím bank, když Deutsche Bank (DBK; +2,4 %) i Commerzbank (CBK; +2,7 %) na frankfurtské burze rostou.
Zdroj: ECB, The Financial Times, Bloomberg
František Mašek
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
Nejnovější:
- USA uzavírají smíšeně
- Americké trhy obchodují smíšeně
- Frankfurtská burza v úterý pokračovala v růstu
- Wall Street otevírá úterní seanci v záporu, analytik z HSBC snížil doporučení u tří největších bank
- Pražská burza zakončila v zeleném
- Colt CZ údajně vyhrál tendr na dodání krátkých střelných zbraní německé armádě (+komentář analytika)
- Americké futures kontrakty se obchodují smíšeně
- Vývoj cen komodit: Kukuřice (-0,77 %), pšenice (-0,68 %) a měď (+0,5 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,65
- USA: Optimismus malých firem dle NFIB dosáhl v červnu dle očekávání 98,6 b.