Všechny velké americké banky bez větších potíží prošly zátěžovým testem Fedu
34 největších bank v USA prošlo stress testem americké centrální banky, který kontroluje připravenost na případné šoky. Nebyly zaznamenány vážné nedostatky.
Nejhůře se dařilo bankovnímu domu Morgan Stanley, který zaostal v porovnání za konkurencí již druhý rok po sobě. Otazníky vzbudila i Wells Fargo v návaznosti na skandál se zakládáním falešných účtů. Podle člena rady guvernérů Fedu Jerome Powella by banky obstály i ve "vážné recesi." Zátěžové testy byly zavedeny po roce 2008 jako reakce na sektorovou a později globální krizi. V roce 2009 donutily banky přidat více než 750 mld. dolarů kapitálu. V posledních letech však vykazují čím dál méně problémů a lze očekávat, že během Trumpovy administrativy nebudou regulátoři přitvrzovat.
Výsledky největších amerických bank v porovnání s regulatorními požadavky. Zdroj: Bloomberg.
Zdroj: Bloomberg
Filip Tvrdek
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
- Americké indexy mírně posilují
- Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
- Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
- USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
- Wall Street otevírá pátek v červeném
- Americké futures kontrakty odepisují
- USA: Velkoobchodní zásoby v květnu podle předběžných dat vzrostly o 0,3 % při očekávání 0,4 %
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,26
- Vývoj cen komodit: Ropa (-3,09 %), pšenice (-1,7 %), zemní plyn (+1,37 %)




