Czech Coal navýšil nabídku na koupi elektrárny Počerady, ČEZ ji zvažuje
Nabídka dosahuje hodnoty 10 mld. korun, z toho 4,5 mld. v hotovosti.
Těžební skupina Czech Coal navýšila nabídku na koupi jedné z nevětších českých hnědouhelných elektráren v Počeradech. Nová nabídka činí 10 mld. korun. S informací přišly Hospodářské noviny. ČEZ podle informací nabídku zvažuje.
Podle HN nabídka obsahuje tři části. První z nich je 4,5 miliardy korun v hotovosti, dále podmínka dodávek veškeré vyrobené elektřiny z Počerad pro ČEZ za výrobní náklady až do konce roku 2023, kterou může ČEZ prodat s odhadovaným ziskem přes 5 mld. korun, a možnost odběru až 30 milionů tun uhlí.
Jak informují Hospodářské noviny, firma českého miliardáře Pavla Tykače Počerady nutně potřebuje. Bez nich by totiž neměla kam dodávat uhlí ze svého lomu Vršany. Ještě před rokem a půl nabízel Czech Coal za Počerady o půldruhé miliardy menší částku. „V tuto chvíli to není nezbytně tak, že musíme Elektrárnu Počerady prodat. Dostali jsme nabídku a tu zvažujeme a posuzujeme, zda je pro nás výhodná. Rozhodnutí ještě nepadlo,“ nechal se slyšet mluvčí polostátního giganta Ladislav Kříž.
Zdroj: Hospodářské noviny, Reuters
František Mašek
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- ČEZ - konferenční hovor: větší využití uhelných aktiv, spokojenost s distribucí či debata o tradingu
- ČEZ zveřejnil cenu za Gas Distribution. Činila 8,19 mld. Kč, což je v souladu s naším očekáváním.
- Pražská burza na začátku obchodování roste, ČEZ zveřejnil výsledky hospodaření za 1Q
- ČEZ: výsledky hospodaření za 1Q 2026 (+komentář analytika)
- ČEZ: odhady hospodaření za 1Q 2026
Nejnovější:
- Výrobce zařízení pro výrobu polovodičů Applied Materials zveřejnil výsledky i výhled nad odhady
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,33
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-7,51 %), měď (-4 %) a ropa (+3,46 %)
- ČR: Běžný účet platební bilance v březnu na 5,9 mld. Kč při očekávání 16,15 mld. Kč
- Nu Holdings vykázala v 1Q růst výnosů o 53 % na téměř 5 mld. USD, avšak mírně pod odhady analytiků
- Kofola: Představenstvo navrhne valné hromadě dividendu ve výši 21 Kč
- Frankfurtská burza otevírá páteční seanci poklesem
- Pražská burza otevírá v kladných hodnotách
- Akciový výhled
- Erste: BNP Paribas zvyšuje cílovou cenu ze 105 EUR na 110 EUR se stávajícím doporučením




