Společnost Kofola oznámila odstoupení od akvizice WAD Group (+komentář analytika)
Společnost Kofola dnes v tiskové zprávě oznámila, že odstoupila od koupě společnosti WAD Group, která je 40% vlastníkem společnosti Water Holding. Kofola měla zájem o vstup do společnosti Water Holding jako minoritní vlastník, nicméně v současné době považuje podmínky potřebné ke schválení transakce kladené Protimonopolním úřadem Slovenské republiky jako složitě realizovatelné.
Právo koupit podíl ve Water Holding společnost Kofola postoupila české společnosti Snowblossom, která je součástí Skupiny R2G.
„Kofola avizovala akvizici 40% podílu ve slovenském producentovi minerálních vod Water Holding již na konci loňského roku v rámci svého vstupu na pražskou burzu. Akvizice byla s protistranou již tehdy v podstatě dojednána (byla uzavřena smlouva), jevila se tedy poměrně realisticky, když chybělo pouze schválení ze strany slovenského antimonopolního úřadu. Šetření úřadu se však nakonec stalo překážkou a Kofola od koupě podílu odstoupila. Prostřednictvím této akvizice si mohla Kofola více upevnit pozici na slovenském trhu minerální vod, jelikož Water Holding patří mezi přední producenty. Zprávu tak vnímáme negativně,“ říká analytik Fio banky Jan Raška.
Zdroj: Tisková zpráva společnosti Kofola
Vojtěch Cinert
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Kofola oznámila akvizici BHMW, rozšiřuje své portfolio minerálních vod
- Manažerské obchody: V červnu byl aktivní management Coltu a Kofoly
- Pražská burza otevírá v kladných hodnotách, Karo Leather zveřejnilo výsledky za 1Q
- Pražská burza v úvodu odepisuje, Kofola dnes naposledy s nárokem na dividendu
- Pražská burza zahajuje obchodování v kladných hodnotách, Valná hromada Kofoly schválila dividendu
Nejnovější:
- Německé akcie na konci týdne oslabily o 0,2 %
- Pražská burza v závěru týdne rostla
- Index S&P 500 stagnuje, akcie Meta rostou po představení nového AI modelu
- Americké futures kontrakty se vyvíjejí smíšeně
- Delta Air Lines zveřejnila výsledky za 2Q nad odhady a potvrdila celoroční výhled zisku
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-1,58 %), kukuřice (-0,77 %), zemní plyn (-0,76 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,22
- EasyJet obdržel nabídku na převzetí od Apollo za 5,7 mld. GBP, která překonává Castlelake
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,26
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (-1,16 %), ropa (-1,0 %), stříbro (-0,87 %)




