Deutsche Bank údajně navyšuje rezervy na právní výlohy, především kvůli podezřelým obchodům v Rusku
Deutsche Bank podle osob seznámených se situací navýšila rezervy na právní výlohy.
Banka ve třetím čtvrtletí 2015 zaúčtovala rezervu ve výši 700 mil. EUR na právní výlohy v Rusku, ze kterého mezitím oznámila částečných odchod. Podle zdrojů agentury Reuters seznámených se situací banka od té doby rezervy výrazně navýšila. Banka je vyšetřována několika národními úřady ohledně tzv. zrcadlových obchodů, které měly klientům umožnit obcházet protiruské sankce.
Žádná další velká banka nebyla za podobné aktivity pokutována, je proto těžké odhadnout výši vyrovnání.
Deutsche Bank se odmítla k informaci vyjádřit, ve své výroční zprávě ke kauze uvádí: „Deutsche Bank vyšetřuje okolnosti ohledně vzájemně se kompenzujících obchodů, které někteří klienti uzavřeli skrze pobočky v Moskvě a v Londýně. Celková výše prověřovaných transakcí je významná.“
Podle zdrojů seznámených se situací Deutsche Bank odhalila podezřelé transakce za 10 mld. USD, z toho 6 mld. USD v zrcadlových obchodech.
Akcie Deutsche Bank (DBK) na německém trhu ztrácí 1 % na 13,4 EUR, na RM-SYSTÉMu (pod tickerem BAADBK) oslabuje o 1,7 % na 369,1 Kč.
Zdroj: Reuters
Jan Tománek
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Frankfurtská burza potřetí tento týden oslabila
- Frankfurtská burza v úvodu obchodování stagnuje, Porsche údajně hledá nového CEO
- Dax uzavírá středu růstem, výsledky představila Vonovia, Bayer, či Zalando
- Deutsche Bank reportovala za 2Q nad očekáváním, bankovní dům je na cestě splnit celoroční cíle
- Frankfurtská burza v úvodu posiluje, výsledky reportovaly Deutsche Bank a MTU Aero Engines
Nejnovější:
- Smíšený vývoj v zámoří
- Frankfurtská burza uzavírá seanci v kladném teritoriu
- Lockheed Martin reportoval výsledky za 3Q, negativně trh vnímá snížení výhledu free cash flow
- Burza na červené nule
- Wall Street otevírá seanci smíšeně, výsledková sezóna je v plném proudu
- Projekce hospodaření Moneta Money Bank za 3Q 2025
- Philip Morris International zveřejnil výsledky za 3Q, dařilo se bezdýmným produktům
- General Motors zveřejnilo výsledky a výhled nad odhady. Hrubý dopad cel na roční výsledky byl snížen
- Americké futures kontrakty oscilují kolem nuly
- Coca-Cola reportovala za 3Q porovnatelný zisk na akcii nad odhady analytiků