Unipetrol kupuje společnost Spolana, zaplatí za ni 1 mil. EUR
Unipetrol dnes oznámil, že jeho dceřiná společnost Unipetrol RPA koupila 100% podíl ve společnosti Spolana od společnosti Anwil.
Unipetrol bude nákup Spolany financovat z vlastních zdrojů. Transakce by měla být dokončena do jednoho týdne od podpisu smlouvy.
Unipetrol v prohlášení uvádí: „Převzetí plné kontroly nad aktivy a činnostmi společnosti Spolana umožní společnosti Unipetrol být odolnější a pružnější ve výrobní optimalizaci, výrobě a prodeji etylenu a také umožní lepší koordinaci hodnotového řetězce společnosti Unipetrolu, který bude po dokončení transakce více integrovaný.“
Akcie Unipetrolu (BAAUNIPE) ztrácí 0,3 % na 180 Kč a dnes se se naposledy obchodují s nárokem na dividendu.
Zdroj: Unipetrol
Jan Tománek
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Zámořské akcie uzavřely na nových historických maximech
- Americké akcie směřují k novým rekordům
- Frankfurtská burza zakončuje pátek růstem
- Pražská burza klesala
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan dosáhl v lednu dle předběžných dat 54,0 b.
- Amazon Pharmacy rozšiřuje nabídku o tabletovou formu léku Wegovy od Novo Nordisk
- Wall Street otevírá poslední seanci týdne pozitivně
- Erste Group dokončila akvizici Santander Bank (+komentář analytika)
- Americké futures indikují otevření trhu v plusu
- USA: Započatá výstavba v říjnu dosáhla 1246 tisíc při očekávání 1330 tisíc




