Společnost Alibaba investuje 1 mld. dolarů ve startupu Lazada
Čínský internetový holding Alibaba oznámil investici ve výši 1 mld. dolarů ve startupu Lazada, který podniká v oblasti elektronického obchodování. Alibaba by investicí získala kontrolní podíl. Lazada provozuje platformy elektronického obchodování v Indonésii, Malajsii, Thajsku, Vietnamu a na Filipínách. V rámci těchto platforem prodává vše od vařičů rýže po chytré mobily.
V rámci dohody bude 500 mil. dolarů zaplaceno za nově emitované akcie startupu Lazada a 500 mil. dolarů za koupi akcií u stávajících akcionářů včetně provozovatele supermarketů Tesco, internetovou společnost Rocket Internet a švédskou investiční firmou Investment AB Kinnevik.
Lazada agresivně expandovala v Jihovýchodní Asii, kde žije 600 mil. obyvatel. Rozvoj internetového připojení a rozmach chytrých mobilních telefonů se v posledních letech výrazně zrychlil. Mnoho lidí se k internetu připojilo poprvé v životě a využívá internet k nákupům.
| Alibaba Group Holding Ltd (BABA) -0,3 % na 77,45 USD | |||
|---|---|---|---|
| Ukazatel | Ukazatel | ||
| Kapitalizace (mld. USD) | 191,8 | P/E | 54,1 |
| Vývoj za letošní rok (%) | -4,7 | Očekávané P/E | 28,7 |
| 52týdenní minimum (USD) | 57,2 | Prům. cílová cena (USD) | 92,7 |
| 52týdenní maximum (USD) | 95,1 | Dividendový výnos (%) | -- |
Zdroj: Bloomberg
Vojtěch Cinert
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
Nejnovější:
- Smíšený závěr v zámoří
- Wall Street vzdoruje ropným turbulencím
- Frankfurtská burza uzavírá čtvrtek ve ztrátě
- Komerční banka úspěšně umístila evropské kryté dluhopisy v objemu 750 milionů EUR
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 27. březnu vzrostly o 36 mld. kubických stop
- Pražská burza před Velikonocemi oslabila
- Wall Street se obchoduje v červeném
- Tesla reportovala počet doručených vozidel za 1Q pod odhady
- USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti k 28. březnu na 202 tis. při očekávání 212 tis.
- Americké futures kontrakty výrazně ztrácejí, Nasdaq 100 futures -1,89 %




