Pivovary Lobkowicz Group: Majoritní vlastník Lapasan zveřejnil dodatečnou nabídku převzetí
Společnost Lapasan, od loňského září nový majoritní vlastník Pivovarů Lobkowicz Group (PLG), dnes vyhlásila všem zbývajícím minoritním akcionářům PLG dodatečnou nabídku převzetí, a to za cenu 208 Kč za akcii. Cena je stejná jako v předchozí povinné nabídce převzetí, která trvala od 4. 12. 2015 do 15. 1. 2016 a na základě které Lapasan navýšil svůj podíl v PLG na cca 98 %.
Nabídku mohou minoritní akcionáři PLG přijmout do 30. května 2016. Lhůta pro přijetí nabídky může být, v souladu se Zákonem o nabídkách převzetí, prodloužena.
Zveřejnění dodatečné nabídky převzetí není překvapivé, když již koncem letošního ledna Lapasan oznámil, že k ní dojde. Rovněž nabídková cena 208 Kč za akcii již byla Lapasanem dříve indikována. Nabídkovou cenu vnímáme, vzhledem k naší cílové ceně 184 Kč, jako atraktivní a doporučujeme tak nabídku využít.
Free float u akcií PLG se na pražské burze aktuálně pohybuje blízko 2 %. Je pravděpodobné, že po dokončení dodatečné nabídky převzetí nadále klesne. Společnost Lapasan dále ve svém dnešním prohlášení naznačila, že bude mít v úmyslu získat 100% podíl v PLG, což by posléze vedlo k vyřazení akcií PLG z obchodování na pražské burze.
Jan Raška, analytik, Fio banka, a.s.
Nejnovější:
- Indexy končí v zeleném, US trhu se podařilo stabilizoval
- Americký trh za zvýšené volatility postupně koriguje své ztráty
- Frankfurtská burza zakončila tento týden v záporných hodnotách
- Pražská burza v závěru týdne prohlubovala ztráty
- USA: Velkoobchodní zásoby v srpnu dle konečných dat meziměsíčně beze změny
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v listopadu podle konečných dat na 51,0 b
- USA: Index nákupních manažerů PMI ve výrobě v listopadu dle předběžných dat na 51,9 b.
- Americké akcie v úvodu páteční seance rostou
- Americké futures kontrakty posilují
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,03




