Petrochemická marže PKN Orlen v prosinci vzrostla, rafinérská marže poklesla k říjnové úrovni
Polský zpracovatel ropy PKN Orlen zveřejnil své marže za prosinec. Petrochemická marže vzrostla na 1015 EUR/t, rafinérská klesla na 4,8 USD/barel.
Rafinérská marže společnosti PKN Orlen v prosinci klesla na 4,8 USD/barel z listopadových 6,9 USD/barel. Tento pokles je v souladu s dříve zveřejněnými daty norské společnosti Neste Oil.
Slušné zlepšení však polská společnost zaznamenala na poli petrochemie, když modelová petrochemická marže v prosinci vzrostla na 1015 EUR/t z listopadových 949 EUR/t.
Na základě prosincových marží společností PKN Orlen, MOL a Slovnaft a Neste Oil lze u českého Unipetrolu očekávat obdobný nárůst marže z petrochemie. Rafinérská marže by měla poklesnout do blízkosti říjnové úrovně 2,9 USD/barel.
Zdroj: PKN Orlen
Tomáš Spousta
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Eurozóna: Průmyslová výroba v říjnu meziročně vzrostla o 2,0 % při očekávání růstu o 1,9 %
- Vývoj cen komodit: Stříbro (+3,07 %), zlato (+1,2 %), měď (+1,19 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,68
- CTP: Degroof Petercam zvyšuje cílovou cenu z 20 na 23 EUR při novém doporučení „buy“
- ČR: Běžný účet platební bilance v říjnu v přebytku 16,83 mld. Kč při očekávání 16,03 mld. Kč
- Firemní výsledky pro tento týden: Micron, Accenture, Nike, FedEx, Paychex,..
- Frankfurtská burza v úvodu pondělního obchodování roste
- Pražská burza v úvodu obchodování nepatrně oslabuje
- Akciový výhled
- Asijsko-pacifický region oslabuje






