Vedení automobilky Volkswagen jedná v Kataru s klíčovými investory
Německá automobilka Volkswagen v neděli zveřejnila zprávu, podle které se nejvyšší vedení společně s hlavními akcionáři účastní jednání s Qatar Investment Authority.
Mluvčí společnosti Volkswagen říká, že se jedná o běžné setkání nového vedení společnosti, které zastupují CEO společnosti Matthias Müller a předseda dozorčí rady Hans Dieter Pötsch, s jedním z nejvýznamnějších partnerů a akcionářů společnosti. Na jednání jsou údajně přítomni také majoritní vlastníci koncernu Volkswagen - Wolfgang Porsche a Hans Michel Piëch.
V mediích v současné době kolují zvěsti, že se katarská strana snaží prosadit změny v managementu společnosti. Současně prý usilují o oslabení vlivu odborů na chod společnosti. Třetím bodem jednání je údajně strategie boje proti poklesu poptávky po vypuknutí aféry „dieselgate“.
Katarská strana má aktuálně v dozorčí radě společnosti Volkswagen dvě křesla a reprezentují ji Akbar Al Baker (CEO společnosti Qatar Airways) a Hussain Ali Al-Abdulla (místopředseda dozorčí rady Qatar Holding LLC).
Akcie automobilky Volkswagen (VOW3) se vezou na vlně optimismu, který dnes panuje na frankfurtské burze, a připisují si 1,5 % na 128,9 EUR.
Zdroj: The Wall Street Journal, Bloomberg
Tomáš Spousta
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Frankfurt uzavřel pátek v zeleném
- Index DAX ztrácel, německé automobilky se údajně přiblížily dohodě o clech s americkým ministrem
- Frankfurtská burza na začátku týdne posílila
- DAX uzavřel v blízkosti historických maxim
- Volkswagen reportuje v 1Q smíšeně: dodávky dle očekávání, pokles čistého zisku a zachování výhledu
Nejnovější:
- Kofola: valná hromada schválila dividendu 21 Kč na akcii
- Širší index S&P 500 uzavřel středeční seanci s nulovou změnou.
- Index Dow Jones mírně koriguje předchozí růst.
- Frankfurtská burza uprostřed týdne oslabila
- Dividenda Colt CZ Group v roce 2025 a příštím roce (+komentář analytika)
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 20. červnu klesly o 5836 tis. barelů
- Pražská burza klesala, ČEZ naposled s dividendou
- USA: Prodeje nových domů v květnu meziměsíčně klesly o 13,7 % při očekávání poklesu o 6,7 %
- Americké akciové indexy vykazují mírným růst, výsledky zveřejnily FedEx, General Mills a Paychex
- General Mills zveřejnila výsledky za 4Q, organické čisté tržby meziročně klesly o 3 %