ČEZ získal menšinový podíl ve firmě Sunfire
Společnost ČEZ v tiskové zprávě dnes oznámila, že skrze Inven Capital získala menšinový podíl ve firmě Sunfire. Společnost Sunfire rozvíjí a uvádí do průmyslové výroby energetické technologie, které podle ČEZ přispívají ke snižování CO2 a rozvoji decentralizovaných zdrojů.
„Investicí do společnosti Sunfire pokračujeme v rozvíjení našich aktivit v oblasti decentralizované energetiky a obnovitelných zdrojů. Jejich speciální technologie navíc pomáhá řešit problém s emisemi tím, že omezuje výskyt CO2 v atmosféře,“ uvedl Daniel Beneš, generální ředitel ČEZ.
Sunfire nabízí technologii, která umožňuje přeměnit obousměrně palivo na elektřinu a zpět. Kupříkladu přeměnit zemní plyn na elektřinu a elektřinu na vodík, jiné plyny nebo syntetická paliva.
Inven Capital je venture kapitálový fond Skupiny ČEZ. Nedávno fond získal podíl v německé společnosti Sonnenbatterie. Ta se zabývá vývojem, výrobou a prodejem inteligentních bateriových systémů skladování energie.
Zdroj: Tisková zpráva ČEZ
Vojtěch Cinert
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- ČEZ podal nabídku v tendru na prodloužení kapacit LNG v terminálu v nizozemském Eemshavenu
- ČEZ oznámil výsledek arbitráže vůči Bulharsku
- Vláda pověřila ČEZ prodloužením kapacity ČR v LNG terminálu v Eemshavenu
- ČEZ do nizozemského LNG terminálu přivezl lodě s roční spotřebou plynu ČR
- Pražská burza otevírá mírným poklesem
Nejnovější:
- Zámoří zakončilo jinak červený týden výrazně zeleným pátkem
- Americký trh je jako politý živou vodou.
- Frankfurtská burza zakončila týden v zeleném
- Pražská burza ve smíšeném módu klesala
- Americké indexy korigují ztráty z předchozích dní, pokračuje výsledková sezóna
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v únoru podle předběžných dat na 57,3 b.
- Philip Morris International zveřejnil výhled očištěného zisku na akcii pro rok 2026 nad odhady
- Americké futures kontrakty posilují
- ČNB snižuje Monetě požadavek na MREL o 30 bazických bodů
- Stellantis z důvodu resetu podnikání zaúčtuje ve 2H 2025 jednorázové náklady 22,2 mld. EUR




