Představenstvo O2 schválilo zpětný odkup akcií a vyčlenění divize Professional Services
Představenstvo O2 Czech Republic rozhodlo 27. října o zpětném odkupu akcií společnosti a vyčlenění divize Professional Services do dceřiné společnosti. Obě rozhodnutí musí schválit ještě valná hromada, kterou představenstvo svolává na 8. prosince.
Společnost 19. října oznámila záměr představenstva realizovat od ledna 2016 zpětný odkup v následujících 5 letech do objemu 8 mld. Kč nebo maximálně 10 % z celkového počtu kmenových akcií. Dne 27. října schválilo představenstvo společnosti návrh s maximální odkupní cenou 297 Kč na akcii a minimální cenou 10 Kč na akcii.
Představenstvo také rozhodlo o plánovaném převodu divize Professional Services do dceřiné společnosti O2 IT Services. O obou záležitostech bude hlasovat valná hromada, kterou společnost svolává na 8. prosince 2015.
Akcie společnosti (BAATELEC) rostou o 1,6 %.
Zdroj: O2 Czech Republic
Jan Tománek
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Zámoří končí v červeném ve většině sektorů
- Americké indexy již třetí den v záporu
- Frankfurtská burza zakončila seanci růstem
- Pražská burza posílila, akcie CSG stouply o 8,66 %
- Fillamentum zveřejnilo předběžné výsledky za 2025 a výhled na 2026
- USA: Pokračující prodeje domů v dubnu meziměsíčně vzrostly o 1,4 %
- Wall Street otevírá v červených číslech, v růstu pokračuje software
- Výrobce mobilního příslušenství FIXED.zone zveřejnil v rámci Start Day výsledky za rok 2025
- Americké futures kontrakty oslabují
- Společnost Bezvavlasy zveřejnila v rámci Start Day předběžné výsledky za 2025




