Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Deutsche Telekom zvažuje odprodej mobilní divize v Nizozemí

Deutsche Telekom zvažuje odprodej mobilní divize v Nizozemí

21.10.2015 10:39, DTE

Německý operátor údajně zvažuje odprodej mobilní části svého podniku v Nizozemí, agentuře Bloomberg to dnes sdělil interní zdroj, který si nepřál být jmenován. Deutche Telekom by výše zmíněnou transakcí navýšil své prostředky, které by následně mohl využít k snížení zadlužení a k získání frekvencí v USA.

Dle interního zdroje již německý operátor našel i potenciálního kupce. Společnost T-Mobile Netherlands údajně za divizi nabízí 7-8násobek ročního zisku EBITDA. To by dle čísel za loňský rok odpovídalo ceně kolem 5 mld. EUR.

Deutsche Telekom si jako poradce výše zmíněnou transakci údajně najal banku Credit Suisse. Firma však zatím ohledně možného prodeje nezaujala definitivní stanovisko.

Konkurence na nizozemském mobilním trhu se v poslední době výrazně přiostřila. Firma Royal KPN přišla o své monopolní postavení poté, co operátoři Vodafone, Deutsche Telekom a Tele2 zlepšili pokrytí investicemi do svých sítí. Deutsche Telekom je s 3,7 mil. zákazníky a 18% tržním podílem třetím největším mobilním operátorem v Nizozemí.

Zdroj: Bloomberg


Tomáš Spousta
Fio banka, a.s.
Prohlášení

Související odkazy


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region
Facebook Twitter YouTube
Twitter investice LinkedIn
Devizové kurzy
Kurz Nákup Prodej
EUR23,3948724,81713
USD20,0471321,26587
GBP27,3448029,00720
CHF24,9884326,50757
PLN5,432275,76253

Kompletní informace zde