Akcie společnosti BMW výrazně oslabují po spekulacích o možném překročení emisních limitů
Důvodem k prodejním pokynům je zpráva německého automobilového magazínu Autobild. Podle té dieselový model X3 jedenáctkrát překročil emisní limity stanovené evropskou unií.
Model X3 byl podroben silničnímu testu, který zprostředkovala ICCT (International Council on Clean Transportation). ICCT již dříve upozornila americké úřady na podivné výsledky testů vozů Volkswagen, u kterých se nakonec podezření potvrdilo.
Německá automobilka BMW ve svém dnešním vyjádření razantně popřela přítomnost zařízení, které by rozpoznávalo testování vozu a podle toho upravovalo jízdní vlastnosti.
Akcie společnosti BMW (ticker BMW) reagovaly na zprávu prudkým poklesem, když se jejich cena během několika minut propadla z 82 EUR až na 72 EUR. Aktuálně se jejich cena pohybuje poblíž úrovně 75 EUR (-6,2 %).
Zdroj: Bloomberg
Tomáš Spousta
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
Nejnovější:
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
- Americké indexy mírně posilují
- Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
- Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
- USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
- Wall Street otevírá pátek v červeném
- Americké futures kontrakty odepisují
- USA: Velkoobchodní zásoby v květnu podle předběžných dat vzrostly o 0,3 % při očekávání 0,4 %
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,26
- Vývoj cen komodit: Ropa (-3,09 %), pšenice (-1,7 %), zemní plyn (+1,37 %)




