Microsoft plánuje další výrazné propouštění zaměstnanců
Deník New York Times zveřejnil zprávu, podle které softwarová společnost Microsoft plánuje další propuštění, aby se snížily provozní náklady. NY Times odkazuje na anonymní zdroj, protože detaily nejsou veřejné.
Podle deníku by mohlo jednat hlavně o hardwarovou divizi včetně chytrých mobilů Nokia.
Před rokem Microsoft snížil počet zaměstnanců o 18 tisíc. Celkový počet zaměstnanců společnosti na konci března činil přes 118 tisíc po celém světě.
V červnu Microsoft oznámil, že prodá obchodní jednotku zabývající se zobrazováním webových reklam telekomunikační společnost AOL. AOL díky kvůli této dohodě navýší počet zaměstnanců o 1 200. CEO společnosti Microsoft Satya Nadella řekl, že se chce více zaměřit na oblast osobních počítačů, skladování dat pomocí cloudu a firemní produktivitu.
30. června Microsoft oznámil, že prodá část divize map Bing společnosti Uber, která nabízí alternativu taxi službě.
Akcie společnosti Microsoft (MSFT) včera zakončily se ztrátou 0,20 % na 44,30 dolaru. Za posledních 12 měsíců akcie posílily o 6 %. Tržní kapitalizace společnosti činí 365,66 mld. dolarů.
Zdroj: New York Times, Bloomberg
Vojtěch Cinert
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Wall Street se obchoduje smíšeně na pozadí probíhající výsledkové sezóny
- Microsoft zveřejnil výsledky za 3Q, růst cloudu brzdí nedostatek kapacit
- Wall Street otevírá týden v červeném, výsledková sezóna pokračuje
- Wall Street v úvodu čtvrtečního obchodování v záporu
- Microsoft reportoval výsledky za 2Q, kapitálové výdaje byly vyšší, než se očekávalo
Nejnovější:
- US indexy na maximech
- Americké indexy posilují
- Frankfurtská burza uzavřela čtvrtek v kladných hodnotách
- Představenstvo Prabos plus svolává valnou hromadu per rollam a navrhuje dividendu 3,1 Kč na akcii
- Eli Lilly za 1Q překonala očekávání a díky silnému výkonu léků na hubnutí navýšila celoroční výhled
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 24. dubnu vzrostly o 79 mld. kubických stop
- Pražská burza v závěru zkráceného týdne klesala
- Wall Street se obchoduje smíšeně na pozadí probíhající výsledkové sezóny
- Meta zveřejnila výsledky za 1Q, solidní výsledky zastínil výhled vyšších kapitálových výdajů
- USA: Index předstihových ukazatelů v březnu poklesl o 0,6 % při očekávání -0,2 %




