Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > Erste Bank aktualizovala doporučení pro polské banky

Erste Bank aktualizovala doporučení pro polské banky

1.7.2015 12:14, PKO*, BHW*, MIL*, GNB*, MBK*

Erste Bank aktualizovala svá doporučení pro polské bankovní domy. Zvýšení doporučení se dočkala ING Bank Slaski, další banky dostaly nižší stupeň.

Doporučení ING Bank Slaski (ING; +0,75 %) zvýšila Erste na „hold“ z „reduce“. Bankám PKO (PKO; +1,9 %), mBank (MBK; +2,19 %), Getin Noble (GNB; +1,46 %) Erste snížila doporučení na „hold“ z „accumulate“. Analytici také redukovali doporučení pro Bank Millennium (MIL; +1,37 %) na „accumulate“ z „buy“ a Bank Handlowy (BHW; +0,04 %) na „reduce“ z „hold“.

Nadvážení polských bank v portfoliu považuje Magdalena Komaracka, analytička Erste, za riskantní vzhledem pouze k částečnému započítání rizika ze zavedení speciální bankovní daně a konkrétních podmínek konverze úvěrů ze švýcarských franků do zlotých. Tyto vlivy převažují nad dobrými perspektivami zisků polských bank. Podle Erste by banky v druhé polovině roku měly zaznamenat zvýšení čistých úrokových marží, jejichž minimum mělo přijít v letošním 2Q.

Zdroj: Bloomberg


Jan Tománek
Fio banka, a.s.
Prohlášení


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region Region
Facebook Twitter YouTube
Twitter investice LinkedIn
Devizové kurzy
Kurz Nákup Prodej
EUR23,4104024,83360
USD20,0456721,26433
GBP27,3312228,99278
CHF25,0981026,62390
PLN5,426015,75589

Kompletní informace zde