Kofola vyhlíží další příležitosti pro akvizice
Výrobce nealkoholických nápojů Kofola se po akvizici slovinského výrobce minerálních vod Radenska poohlíží po dalších možných cílech k převzetí. Kofola má údajně finanční a manažerský potenciál pro 2-3 akvizice obdobného rozsahu. V rozhovoru s agenturou Reuters to dnes prozradil finanční ředitel společnosti Daniel Buryš. Ten mimo jiné vyjádřil přání, aby se akcie společnosti s československou značkou a managementem v budoucnu obchodovaly také na pražské burze.
Kofola dnes na jaře zaplatila za slovinskou jedničku na trhu Radenska 1,5 mld. Kč. Na českém trhu je v segmentu slazených nápojů Kofola dvojkou po Coca-Cole. Kromě limonády Kofola do jejího portfolia patří limonády Vinea, Orangina a RC Cola, pramenité vody Rajec a Evian, džusy Rauch a Jupí. Kromě toho Kofola provozuje také bary s čerstvou ovocnou šťávou UGO.
Akcie Kofoly lze aktuálně obchodovat pod tickerem KFL na Varšavské burze. Tržní kapitalizace společnosti dosahuje 240 mil. USD.
Zdroj: Reuters
Tomáš Spousta
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- S&P 500 končí na dostřel 7 000 b.
- Návrat do technologických titulů pokračuje, indexy v USA rostou
- Frankfurtská burza otevřela nový týden růstem
- Smíšený vývoj na pražské burze
- Americké akcie na začátku obchodování oscilují kolem nuly
- Společnost Monday.com reportovala za 4Q, výhled pod odhady posiluje obavy ohledně dopadu AI
- Americké futures kontrakty se obchodují v mírném záporu
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (-6,49 %), stříbro (+4,25 %)
- Vývoj měnových párů: Euro posiluje vůči dolaru o 0,67 % na EUR/USD 1,1895
- ČEZ: Ústecký kraj schválil vymezení koridoru pro těžbu lithia v Krušných horách




