Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > TradeFio – nákup 20 ks akcií Komerční banka

TradeFio – nákup 20 ks akcií Komerční banka

19.5.2015 11:47, BAAKOMB

Akcie Komerční banky ustoupily z historických maxim a v posledních týdnech výrazněji zaostávají za výkonností konkurenční Erste Group i celoevropského bankovního indexu. Na úrovni technické podpory v blízkosti 5200 Kč začínáme budovat krátkodobou pozici.

K dnešnímu dni bylo do modelového portfolia TradeFio nakoupeno 20 ks akcií Komerční banky za cenu 5215 Kč. Kurz titulu se z březnových historických maxim postupně dostal na nižší úrovně a po rozhodném datu pro dividendu částečně ztratil pro investory na atraktivitě. V posledních dnech kurz opakovaně atakuje za přispění silnějšího prodejce hranici 5200 Kč, kde lze najít střednědobou technickou podporu. Impulzem pro posun na vyšší úrovně nebyly ani solidní výsledky za 1Q, které banka zveřejnila v úvodu května. Za podstatným meziročním růstem ziskovosti v 1Q stály především nižší náklady rizika, mírné zlepšení bylo k vidění i u provozních výnosů

Zdroj: Bloomberg

Na rozdíl od Komerční banky zaznamenává Erste Group v posledních týdnech silné růstové momentum. Rozdílná výkonnost je k vidění především v posledním měsíci a při zohlednění dividendy zaostává kurz Komerční banky za Erste Group od začátku dubna o téměř 15%. Mírně slabší je i výkonnost v porovnání s celoevropským bankovním indexem. Erste reportovala rovněž dobré výsledky s podobnou strukturou, když ziskovost byla tažena především poklesem nákladů rizika. Domníváme se však, že tak výrazné rozevření výkonnostních nůžek je aktuálně neadekvátní a na současných cenách z krátkodobého pohledu považujeme Komerční banku za atraktivnější než Erste Group. Akcie KB nedokázaly téměř nic vytěžit z dobrého sentimentu, když se US indexy opět nacházejí na historických maximech. Titul je nadále vnímán více defenzivně, což může být v následujících týdnech výhodou, když realizace krátkodobých zisků a poklesy při zhoršeném sentimentu se budou odehrávat primárně na jiných titulech a Komerční banka z toho může naopak těžit. Na úrovni 5200 Kč otvíráme úvodní pozici, u které předpokládáme v krátkodobém horizontu návrat k 5500 Kč. V případě poklesu k hranici 5000 Kč, kde se nachází 200 MA, se pozice nebude zavírat na stoploss, naopak jsme připraveni k akumulaci a dalším nákupům.

Zdroj: Bloomberg

Historie předchozích operací a základní popis TradeFio naleznete zde.


Fio banka, a.s.

Související odkazy


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR25,0090126,39699
USD22,1269923,35501
GBP29,4809231,11708
CHF23,9445525,27345
PLN5,311505,60630

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X