Beiersdorf představil kompletní výsledky za rok 2014 a výhled pro letošní rok
Německá spotřební společnost stojící např. za značkou Nivea představila výsledky za rok 2014. Společnosti vzrostly tržby, na úrovni čistého zisku však zaznamenala pokles. Nivea vyplatí dividendu ve stejné výši 0,7 EUR jako v loňském roce.
Tržby v roce 2014 vzrostly na 6,285 mld. EUR z 6,141 mld. EUR za rok 2013. Detaily naleznete v předběžných výsledcích.
Čistý zisk meziročně klesl na 529 mil. EUR z 534 mil. EUR za rok 2013. Očištěný zisk na úrovni EBIT meziročně vzrostl na 861 mil. EUR z 814 mil. EUR.
Společnost v roce 2015 očekává organický růst tržeb v rozmezí 3 až 5 %, organické tržby v roce 2014 vzrostly o 4,7 %.
Beiersdorf považuje Indii za velice zajímavý trh, otevře zde proto novou továrnu. Rozšíření plánuje také v Chile.
Společnost oznámila vyplacení dividendy ve výši 0,70 EUR s ex date 1. dubna. Podle zdrojů Bloombergu se očekávala dividenda ve výši 0,75 EUR.
Zdroj: Beiersdorf, Bloomberg
Jan Tománek
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Frankfurtská burza v úvodu mírně ztrácí, reportovaly MTU Aero Engines, Beiersdorf a SAP
- Frankfurtská burza otevírá v mírném záporu
- Dax uzavírá středu růstem, výsledky představila Vonovia, Bayer, či Zalando
- Frankfurtská burza v úvodu posiluje, výsledková sezóna vrcholí
- Frankfurtská burza v úvodu kosmeticky oslabuje, Airbus potvrdil svůj výhled a zvýší výplatní poměr
Nejnovější:
- Zámořské akcie během zkrácené předvánoční seance posílily
- Americké trhy otevřely smíšeně
- Pokračující žádosti o podporu v nezaměstnanosti
- Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti byly mírně nižší
- Index žádostí o hypotéky v USA poklesl
- Futures na americké akcie nepatrně oslabují
- S&P 500 připsal 0,43%
- Wall Street v zeleném, spotřeba domácností táhne růst HDP ve třetím kvartále
- Frankfurtská burza uzavírá poslední seanci tohoto týdne v zeleném
- Pražská burza před sváteční pauzou připisovala




