Goodrich nabízí k prodeji aktiva v břidlicové formaci
Goodrich Petroleum (GDP) je společnost těžící plyn a ropu z břidlic a je další firmou, která reaguje na propad cen ropy snížením kapitálových výdajů. Aktuálně firma uvažuje o prodeji části nebo všech aktiv v břidlicové formaci Eagle Ford v jižním Texasu v první polovině příštího roku. Tím chce firma dosáhnout větších možností na expanzi v jiných formacích.
Společnost Goodrich rovněž oznámila, že sníží plánované kapitálového výdaje na příští rok na 150-200 mil. dolarů. V roce 2014 by kapitálové výdaje měly činit 325-375 mil. dolarů. Průměrné náklady ve formaci Eagle Ford by měly být vyšší než u jiných aktivit těžaře Goodrich. Na rok 2015 Goodrich očekává průměrnou denní produkci na úrovni 6100-6700 barelů, což činí 30-42% meziroční nárůst, zatímco u plynu očekává pokles o 15-20 %. Podle vyjádření společnosti by 95 % kapitálových výdajů mělo být vynaloženo na těžbu ropy v příštím roce a 5 % na těžbu plynu.
Akcie společnosti (GDP) se od ročního maxima v červnu propadly o 85 %. Vývoj je ovšem značně volatilní, včera v úterý akcie po mírném růstu cen ropy připsaly přes 38 %. V pondělí po poklesu cen ropy odepsaly 20 %. Aktuálně v předobchodní fázi klesají o téměř 10 % na 3,70 dolaru.
Zdroj: Fortune, Reuters
Vojtěch Cinert
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- McDonald’s po 32 letech odchází z Ruska
- ČEZ dál posílil nad 1000 Kč, bankám se nedařilo
- Americké akcie v úvodu obchodní seance klesají
- Dividenda Erste Group Bank v roce 2022 a v dalších letech (+komentář analytika)
- Makroekonomický výhled: Index CPI (eurozóna), index PPI (Německo)
- Americké futures se obchodují mírně v záporu, kontrakt na S&P 500 -0,3 %
- Firemní výsledky pro tento týden: VIG, CTP, Walmart, Cisco Systems, Home Depot, Deere & Co
- USA: Newyorský výrobní index v květnu klesl z 24,6 b. na -11,6 b. při očekávání poklesu na 15 b.
- Vývoj měnových párů: Frank oslabuje proti koruně o 0,52 %
- Vývoj cen komodit: Pšenice (+4,37 %), kukuřice (+2,02 %), ropa (-1,33 %), zemní plyn (+1,2 %)