Berkshire Hathaway koupí část aktiv od Weatherford International za 750 mil. dolarů
Společnost poskytující služby ropnému průmyslu WeatherFord International oznámila, že prodá dvě divize společnosti Lubrizol patřící Berkshire Hathaway. Jedná se o divizi chemického inženýrství a ropných výplachů.
Transakce by měla dosáhnout hodnoty alespoň 750 mil. dolarů. Nicméně podle ziskovosti po ukončení transakce se hodnota transakce může zvýšit až na 825 mil. dolarů.
Divize chemického inženýrství poskytuje chemické ošetření produkce plynu a ropy a související služby pro provoz a generální opravy vrtů. Akvizice společnosti Lubrizol pomůže expandovat v oblasti služeb souvisejících s hydraulickým štěpením a frakováním.
Společnost Weatherford je jedna ze společností, jejíž akcie se prudce propadly kvůli poklesu cen ropy. Ropa jen za poslední týden spadla o 14 %, zatímco akcie Weatherford oslabily o 21 %. Klesající cena ropy snižuje investice do nových vrtů a pozastavuje provoz stávajících.
Podle agentury Bloomberg se očekává, že by transakce měla být dokončena koncem tohoto roku.
Weatherford (WFT) s tržní kapitalizací 10,14 mld. dolarů včera ztratila 3,28 % své hodnoty. Od června, kdy cena ropy WTI byla 107 dolarů, akcie ztratily 45 % na 12,67 dolaru.
Zdroj: Bloomberg, Wall Street Journal
Vojtěch Cinert
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Warren Buffett v 1Q pokračoval v prodeji bank, Bill Ackman otevřel novou pozici v Uberu
- Berkshire Hathaway v 1Q navýšila hotovost na rekordních 347,7 mld. USD
- Legendární investor Warren Buffett na konci roku odejde do důchodu
- Berkshire Hathaway ve 4Q pozastavila prodeje Applu a navýšila hotovost na rekordních 334,2 mld. USD
- Berkshire Hathaway ve 4Q pozastavila prodeje Applu, ale redukovala akcie velkých amerických bank
Nejnovější:
- ČEZ: valná hromada schválila dividendu 47 Kč na akcii
- Zámořské trhy posílily, ceny ropy klesly po symbolických íránských útocích
- Americké trhy posilují, cena ropy klesá po íránské reakci
- ČEZ nepodá žalobu proti windfall tax
- Frankfurtská burza dnes zavírá s poklesem
- Pražská burza zahájila nový týden poklesem
- USA: Index PMI ve výrobě v červnu dle předběžných dat na 52 b. při očekávání 51 b.
- USA: Prodeje existujících domů v květnu meziměsíčně +0,8 % na 4,03 mil. při očekávání -1,3 %
- Zámořské akcie posilují, Northern Trust posiluje po zprávě o možné fúzi s BNY Mellon
- ČEZ: Tomáš Pleskač zůstane nadále členem představenstva