Upravený zisk společnosti Alibaba překonal očekávání
Čínská společnost Alibaba Group Holding Ltd. oznámila upravený zisk, který překonal očekávání analytiků. Jedná se o první výsledky, které společnost představila od svého vstupu na burzu. Do hospodaření se příznivě projevil nárůst obchodování a mobilních útrat v Číně.
Upravený zisk na akcii činil 2,79 juanů, zatímco analytici oslovení agenturou Bloomberg očekávali 2,74 juanů na akcii.
Alibaba, která má 307 mil. aktivních zákazníků, usiluje o získání dalších zákazníků poskytováním reklamních nástrojů, jako je analýza preferencí uživatelů. Minulý měsíc ředitel společnosti Jack Ma řekl, že by mohl v budoucnu spolupracovat s Applem v oblasti mobilních plateb. Společnost oznámila, že přibližně 29 % tržeb v Číně plyne z mobilních plateb.
Čistý zisk se snížil o 39 % na 3,03 mld. juanů kvůli jednorázovým položkám, jako jsou odpisy aktiv. Tržby vzrostly o 54 % na 16,8 mld. juanů, zatímco analytici očekávali 16 mld. juanů.
Akcie (BABA) v předobchodní fázi oslabují o téměř 2 % na 99,87 dolaru.
Zdroj: Bloomberg
Vojtěch Cinert
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Asijsko-pacifický region v pondělní seanci mírně oslabuje
- Asijsko-pacifický region obchoduje smíšeně, výrazněji oslabují technologické akcie v Hongkongu
- Asijsko-pacifický region dnes spíše posiluje, Alibaba spustila nový AI model QwQ-32B
- Asijsko-pacifický region na konci týdne převážně roste, podporován čínskými technologickými akciemi
- Čínská Alibaba ve 3Q reportovala nad očekáváním, pokračuje vysoká poptávka po AI produktech
Nejnovější:
- S&P 500 zvyšuje rekord
- US indexy se obchodují v zisku
- Colt CZ oznámil zahájení zpětného odkupu akcií
- Index DAX dnes zavírá s poklesem
- USA: Index výrobní aktivity dallaského Fedu v červnu na -12,7 b. při očekávání -10 b.
- Pražská burza v úvodu týdne posílila, Čez +2,84%
- S&P 500 v úvodu obchodování roste, HPE uzavřela dohodu s DoJ o akvizici Juniperu za 14 mld. USD
- Makroekonomický výhled na tento týden: Trh práce (USA), inflace (ČR, eurozóna)
- Americké futures kontrakty rostou, Nasdaq 100 futures +0,5 %
- Německo: CPI v červnu dle předběžných dat meziročně vzrostl o 2 %