Polská burza po poledni v mírném zisku
Index WIG 20 posiluje o 0,22 % na 24120,98 b.
Nejvíce roste energetická skupina (PGE; +2,20 %), následovaná distributorem Eurocash (EUR; +2,11 %) a energetickou společností Tauron (TPE, +1,38 %). Největší ztráty naopak odepisuje Asseco (ACP; -1,23 %), Kernel (KER; -1,22 %) a mBank (MBK; -1,04 %).
Vojtěch Cinert
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Americké indexy mírně rostou
- Německé akcie uprostřed týdne stagnovaly
- Pražská burza pokračovala v růstu
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 12. červnu klesly o 8 263 tis. barelů
- USA: Pokračující prodeje domů v květnu meziměsíčně vzrostly o 3,8 % při očekávání 0,9 %
- USA: Podnikové zásoby v dubnu meziměsíčně vzrostly o 0,5 % v souladu s očekáváním
- Americké akciové indexy před rozhodnutím Fedu mírně rostou
- Americké futures kontrakty se obchodují smíšeně
- USA: Maloobchodní tržby v květnu podle předběžných dat meziměsíčně vzrostly o 0,9 %
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 20,84




