Zisk automobilky Ford překonal očekávání analytiků
Druhá největší americká automobilka Ford Motor Co. oznámila růst čistého zisku nad očekávání analytiků. Vzrostly tržby v Číně a v Evropě automobilka zaznamenala zisk poprvé za poslední tři roky.
Čistý zisk se zvýšil z 1,23 mld. dolarů (30 centů na akcii) na 1,3 mld. dolarů (32 centů na akcii). Bez započtení jednorázových položek zisk byl 40 centů na akcii, přičemž analytici oslovení agenturou Bloomberg očekávali 36 centů.
Vyšší tržby v Číně a Evropě pomohly kompenzovat negativní dopady měnové krize ve Venezuele, vyšší daně a růst nákladů souvisejících s uvedením 23 nových modelů v tomto roce. Prodeje v Číně se v prvním pololetí zvýšily o 35 %, mezitím v Evropě se prodeje zvýšily o 6,6 %.
Z 19 analytiků oslovených agenturou Bloomberg jich doporučuje koupit 17, 7 držet a pouze jeden prodat.
Akcie (F) v předobchodní fázi rostou o 1,18 % při ceně 17,99 dolaru.
Zdroj: Bloomberg
Vojtěch Cinert
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
Nejnovější:
- Intel odkoupí podíl společnosti Apollo Global Management v irské továrně za 14,2 mld. USD
- Americké futures se obchodují v zelených číslech
- USA: Maloobchodní tržby v únoru podle předběžných dat vzrostly o 0,6 % při očekávání 0,5 %
- USA: Změna zaměstnanosti ADP v březnu na 62 tis. při očekávání 40 tis.
- ČR: Státní rozpočet dosáhl v březnu schodku 27,6 mld. Kč
- Vývoj cen komodit: Pšenice (-2,43 %), zlato (+1,92 %), ropa (-1,44 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,12
- USA: Index žádostí o hypotéky MBA k 27. březnu klesl o 10,4 %
- Eurozóna: Míra nezaměstnanosti v únoru dosáhla 6,2 % při očekávání 6,1 %
- Nike oznámil výsledky za 3Q, očekává pokles tržeb ve 4Q a pomalejší obrat hospodaření




