IPO Weibo dopadlo dobře, za první den si akcie připsaly 19 %
Weibo alias „čínský Twitter“ ve čtvrtek zdárně upsal své akcie na americké burze Nasdaq pod tickerem WB. Prvotní cena byla stanovena na 17 dolarů za akcii, ale po spuštění obchodování cena rychle vylétla až ke 24,48 dolarům, tedy o 44 % výše.
V závěru obchodování už investorům vychladly hlavy a akcie se postupně sesunuly na zavírací cenu 20,24 dolarů. Při úpisu si Weibo přišlo na 286 mil. dolarů, když prodalo celkem 16,8 mil. kusů akcií. Závěrečná cena pak celou společnost oceňuje na 4 mld. dolarů.
Weibo se pyšní 144 mil. aktivními uživateli měsíčně. V loňském roce utržilo 188 mil. dolarů a zaznamenalo ztrátu 38 mil. dolarů. Pozitivní trend přineslo první čtvrtletí tohoto roku, kdy Weibo dosáhlo tržeb 67,5 mil. dolarů (+161 %).
Toto IPO může poskytnout náhled na to, jak investoři vnímají primární úpisy čínských společností na amerických burzách. Později v tomto roce se k IPO chystají i další velké čínské společnosti v první řadě s Alibabou, která mj. ve Weibu vlastní zhruba třetinový podíl. Dále se na burzu chystá např. internetový obchod JD.com a maloobchod s kosmetikou Jumei.
Zdroj: Wall Street Journal
Martin Bernat
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Smíšený závěr v zámoří
- Wall Street vzdoruje ropným turbulencím
- Frankfurtská burza uzavírá čtvrtek ve ztrátě
- Komerční banka úspěšně umístila evropské kryté dluhopisy v objemu 750 milionů EUR
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 27. březnu vzrostly o 36 mld. kubických stop
- Pražská burza před Velikonocemi oslabila
- Wall Street se obchoduje v červeném
- Tesla reportovala počet doručených vozidel za 1Q pod odhady
- USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti k 28. březnu na 202 tis. při očekávání 212 tis.
- Americké futures kontrakty výrazně ztrácejí, Nasdaq 100 futures -1,89 %




