Fortuna meziročně výrazně zvýšila zisk
Loterijní a sázková společnost Fortuna (BAAFOREG) reportovala výsledky za první čtvrtletí roku 2011.
Zisk vyjádřený ukazatelem EBITDA se meziročně zvýšil o 44 % na 8,4 mil. EUR a výrazně tak překonal analytické odhady, které počítaly s 6,9 mil. EUR.
Objem sázek se ve stejném období zvýšil o 16,5 % na 114,2 mil. EUR a také tak překonal trh, který očekával pouze 108 mil. EUR.
Hrubé výhry se zvýšily o 19,5 % na 26,5 mil. EUR, tržní konsensus se nacházel na 25,5 mil. EUR.
Na výsledky měl velký vliv růst tržeb z internetového vsázení a pokles provozních nákladů na pobočky.
Společnost během tohoto roku očekává zhoršenéí hospodářské výsledky ve druhém pololetí v důsledku nákladů na spouštění nových loterijních her. EBITDA by se v tomto období měla snížit o 4 až 5 mil. EUR.
Akcie během včerejšího obchodování posílily o 0,89 % na113,90 Kč.
Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Zámoří uzavřelo v kladných číslech
- Wall Street míří k novým maximům
- Frankfurtská burza ve čtvrtek mírně oslabila
- USA: Zásoby plynu podle EIA k 4. červenci vzrostly o 53 mld. kubických stop při očekávání 62 mld.
- Moneta: Wood & Company zvyšuje cílovou cenu z 116 Kč na 149,4 Kč při stávajícím doporučení "hold"
- Komerční banka: Wood & Company zvyšuje cílovou cenu z 959 Kč na 1108 Kč při novém doporučení "hold"
- Pražská burza pokračovala v růstovém módu
- Americké akciové indexy zahajují obchodování smíšeně, akcie Delta po výsledcích rostou o 13 %
- Potravinářská společnost Conagra Brands ve 4Q mírně zaostala za očekáváním, výhled zisku zklamal trh
- Americké futures kontrakty mírně oslabují