Intercontinental Exchange růstem překonala všechny odhady
Intercontinental Exchange, finanční společnost umožňující obchodování s futures kontrakty, o které se nyní mluví hlavně v souvislosti s převzetím NYSE Euronext, dnes zveřejnila hospodářské výsledky za první kvartál letošního roku. Hlavně kvůli volatilním cenám na trhu s ropou překonala očekávání analytiků jak u prodejů, tak u zisku.
Prodeje společnosti 334,28 ml. USD zaznamenaly meziroční nárůst o 18,70 % a překonaly odhady analytiků o 1,50 %. Čistý zisk vzrostl meziročně dokonce o 29,08 % na 131,04 ml. USD (1,76 USD na akcii) a překonal tak odhady 125,3 ml. USD.
Denní poplatky za transakce s energií over-the-counter se vyšplhaly v průměru na 1,63 ml. USD, což je o 19 % více než loni. Objem obchodů s futures kontrakty v centrále v Londýně, která obchoduje s kontrakty na ropu Brent a topný plyn, vyskočil o 36 % na 1,15 ml. USD denně.
Před zveřejněním výsledků doporučovalo 12 z analytiků oslovených agenturou Bloomberg „kupovat", 6 „držet" a 1 „prodat", cílová cena byla v průměru 140,14 USD.
Akcie společnosti (ICE) v předobchodní fázi reagují růstem o 0,47 % na 117 USD.
Pavel Šlechta
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Wall street v závěru umazala ztráty, energetiky a utility pod tlakem výprodejů komodit
- Americké akcie klesají
- Německý index pod tlakem strachu z recese oslabil o 2,91%
- Americké futures indikují otevření indexů výrazně v červeném
- ČEZ: Ipopema Securities zvyšuje cílovou cenu na 1422 Kč z předchozích 1000 Kč, drží doporučení "buy"
- DAX se po úvodním růstu ponořil do záporných hodnot na nová lokální minima
- Vývoj cen komodit: Ropa se vrací na 110 USD/b (+1,44%), měď (-2,47%) propadá na 17měsíční minima
- Vývoj měnových párů: euro oslabuje vůči dolaru na nejnižší úroveň od r. 2003
- Eurozóna: Index nákupních manažerů PMI ve službách v červnu na 53 b., čekalo se 52,8 b.
- Německo: Index nákupních manažerů PMI ve službách v červnu na 52,4 b. dle očekávání