NASDAQ se zřejmě pokusí o nepřátelské převzetí NYSE/Euronext
Nasdaq OMX (NDAQ) ve spojení s Intercontinental Exchange zřejmě předloží svou nabídku ve výši 11,1 mld. USD přímo akcionářům NYSE/Euronext (NYX).
Tento krok je logickým pokračováním situace, ve které byl Nasdaq ze strany NYSE již dvakrát odmítnut.
Vedení NYSE, které prosazuje spojení s Deutsche Böerse, se tak dostává pod čím dál větší tlak ze strany svých akcionářů, který se projevil tím, že vedení společnosti získalo ve volbě na poslední valné hromadě nižší podporu, než dřív.
CEO NYSE, Duncan Niederauer, svůj postoj hájí tím, že spojení s německým partnerem přinese v budoucnu vyšší zisky a výrazněji diverzifikuje podnikatelské aktivity.
Deutsche Böerse oproti tomu zvýšila svůj odhad synergických úspor o 100 mil. EUR na celkovou částku 500 mil. EUR.
Institucionální investoři situaci vnímají odlišně. V průzkumu agentury Reuters se naprostá většina z nich přiklonila k tomu, aby NYSE jednala i s Nasdaqem.
Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Amerika uzavírá růstem
- Americké indexy připisují zisky
- Frankfurtská burza uzavírá páteční obchodování v zeleném
- Ford reportoval výsledky za 3Q, dle analytiků předčil očekávání
- USA: Index nákupních manažerů PMI, Index spotřebitelské důvěry University of Michigan
- Wall Street otevírá v zeleném
- Pražská burza zakončila týden v růstovém módu
- Americké futures kontrakty indikují otevření trhů v plusu
- USA: Index spotřebitelských cen vzrostl v září meziročně o 3,0 % při očekávání 3,1 %
- Změna letního času na zimní




