DAX dosáhl nového ročního maxima
Německý DAX dnes dosáhl na nové maximum za poslední rok, povzbuzen výsledky některých společností. Po poledni si připisuje 0,34 % na 7430,46 b.
Po dnešních výsledcích je na burze jasným vítězem Deutsche Bank (DBK, +4,44 %, 43,655 EUR), na dobrou náladu ze včerejška navazuje Volkswagen (VOW3, +3,72 %, 131,20 EUR), po dnešních výsledcích se daří i Mercku (MRK, +2,59 %, 70,89 EUR).
Zklamání dávají akcionáři najevo u akcií společnosti SAP (SAP, -6,40 %, 42,755 EUR), o vybírání zisků se může jednat v případě Henkelu (HEN3, -1,20 %, 45,85 EUR) a Lufthansy (LHA, -1,10 %, 15,33 EUR).
Pavel Šlechta
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Donald Trump zavádí reciproční cla na všechny exportéry do USA
- Německé akcie mírně posílily
- Německé akcie uzavřely v zelených číslech
- Německý DAX blízko nuly: Deutsche Telekom představil cíle, zbrojovky ztrácely po projevu Zelenského
- Německý DAX spolu s Evropou po americkém openu a zprávám o možném útoku na Izrael uzavřel v záporu
Nejnovější:
- Zámořské akcie v závěru týdne uzavřely smíšeně
- Americké akcie v pátek mírně oslabují
- Index DAX v závěru týdne oslabuje
- Pražská burza v závěru týdne zakončila na kladné nule
- USA: Index spotřebitelské důvěry University of Michigan v červenci podle předběžných dat na 61,8 b.
- Společnost Schlumberger vykázala za 2Q očištěný zisk na akcii v souladu s očekáváním
- S&P 500 v úvodu roste, reportovaly Netflix, American Express, 3M a další
- American Express reportoval za 2Q a zisk na akcii je opět nad očekáváním
- Americké futures kontrakty nepatrně posilují
- USA: Započatá výstavba v červenu dosáhla 1321 tis. při očekávání 1300 tis.