Deutsche Telekom uzavřel rok 2010 ztrátou
Německá telekomunikační společnost Deutsche Telekom (DTE) zveřejnila výsledky za poslední čtvrtletí roku 2010, které nenaplnily investorská očekávání.
Tržby dopadly nad očekávání, když dosáhly 15,48 mld. EUR, zatímco analytici očekávali pouze 15,38 mld. EUR.
Hospodářský výsledek však dopadl mnohem hůře. EBITDA dosáhla 4,55 mld. EUR (konsensus 4,7 mld. EUR) a konečný výsledek se propadl do ztráty 582 mil. EUR, za kterou stojí odpisy řeckých a rumunských aktiv.
Společnost v roce 2011 očekává stagnaci tržeb a přidává se tak k ostatním evropským operátorům, jako jsou France Telecom, či Telecom Italia, kteří bojují o udržení své dominantní pozice na domácích trzích.
Akcie společnosti dnes oslabují o 1,35 % na 9,786 EUR.
Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Související odkazy
- Německé akcie nepatrně posílily
- Shrnutí kvartálních výsledků z indexu DAX
- Frankfurtská burza otevírá v červeném. Výsledky zveřejnil Scout24, Allianz a Deutsche Telekom
- DAX zakončuje čtvrtek na červené nule, v uplynulé seanci ztrácely cementárny
- Frankfurtská burza otevírá poblíž nuly, výsledky oznámily Siemens, Deutsche Telekom, Merck KGaA
Nejnovější:
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
- Americké indexy mírně posilují
- Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
- Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
- USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
- Wall Street otevírá pátek v červeném
- Americké futures kontrakty odepisují
- USA: Velkoobchodní zásoby v květnu podle předběžných dat vzrostly o 0,3 % při očekávání 0,4 %
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,26
- Vývoj cen komodit: Ropa (-3,09 %), pšenice (-1,7 %), zemní plyn (+1,37 %)




