Apollo Group s výsledky překonávající všechna očekávání
Americká společnost Apollo Group (APOL), poskytující služby v oblasti vzdělávaní, reportovala výsledky za první fiskální kvartál roku 2011.
Ty ve všech ohledech překonaly očekávání trhu.
Tržby se meziročně zvýšily o více než 5 % a dosáhly 1,326 mld. USD, analytici očekávali pouze 1,255 mld. USD. Příjemně překvapil i čistý zisk, který se svými 235 mil. USD (1,63 USD na akcii) překonal analytický konsensus ve výši 199 mil. USD (1,35 USD na akcii). Meziročně došlo k mírnému poklesu o 2 %.
Za pozitivními výsledky stojí především omezení nákladů, počet nově přihlášených studentů se totiž meziročně snížil o 42 % poté, co Apollo začalo svým klientům umožňovat vyzkoušení zvolených kurzů zdarma, ještě před jejich zaplacením.
Akcie společnost po zveřejnění výsledků posilují o 8,5 % na 39 USD.
Miloslav Veselý
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Wall Street uzavřel v červených číslech
- Zámořské indexy pod tíhou růstu ceny ropy ztrácí
- Německé akcie v pátek odepsaly 0,6 %
- Meta údajně odkládá uvedení nového AI modelu kvůli zaostávání za konkurencí (+komentáře analytiků)
- Pražská burza zakončila týden v záporném teritoriu
- Wall Street zpočátku pátečního obchodování pozitivně naladěna
- USA: Počet nových pracovních pozic JOLTs v lednu vzrostl na 6946 tis. při očekávání 6750 tis
- USA: Index spotřebitelské důvěry U. of Michigan v březnu podle předběžných dat na 55,5 b.
- Americké futures kontrakty se obchodují v kladných hodnotách
- Vývoj cen komodit: Ropa (-1,91 %), měď (-1,22 %), stříbro (-0,91 %)




