Americká vláda získá 30-40 % podílu v Citigroup
Americká vláda získá 30-40 % podílu v Citigroup
Americká vláda a Citigroup (C) uzavřely dohodu, která zvýší podíl vlády v bance. Dohoda má být oznámena později v pátek. Vláda by měla zkonvertovat 25 mld. USD preferenčních akcií na kmenové akcie. Vláda by po konverzi měla celkově vlastnit 30-40 % kmenových akcií.
C včera klesl o 2,38 % na 2,46 USD.
Související odkazy
- Wall Street v úvodu obchodování roste, výsledková sezóna startuje
- Citigroup zveřejnila výsledky za 4Q, které ovlivnila jednorázová položka
- Finanční sektor oslabuje po Trumpových komentářích k zastropování úroků na kreditních kartách
- Citigroup reportovala solidní výsledky za 2Q, výnosy z obchodování překonaly očekávání
- Největší americké banky zvýší dividendy po úspěšném zvládnutí zátěžových testů
Nejnovější:
- Karo Leather reportovalo rekordní zisk EBITDA za 1Q a potvrdilo výhled na 2026 (+komentář analytika)
- Akciový výhled
- Asijsko-pacifický region posiluje, v popředí jsou technologie po silných výsledcích Micronu
- Evropské futures kontrakty mírně posilují
- Německo: Spotřebitelská důvěra GfK v červeneci na -29,2 b. při očekávání -28 b.
- Očekávané události: Deflátor výdajů na osobní spotřebu, růst HDP (USA)
- Širší index S&P 500 uzavírá středeční seanci poklesem o -0,1%.
- Frankfurtská burza ve středu ztrácela, Rheinmetall odepsal téměř 19 %
- Index Dow Jones se pohybuje v kladných úrovních.
- USA: Zásoby surové ropy podle EIA k 19. červnu klesly o 6088 tis. barelů




