Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Zprávy z burzy > USA pod negativními vlivy

USA pod negativními vlivy

26.9.2008 21:14

USA pod negativními vlivy

Americké akciové trhy jsou dnes negativně ovlivněny hned několika faktory. Jedná se především o další krach významné finanční instituce, a to největší americké spořitelny Washington Mutual. Pád této mezinárodní společnosti je jedním z největších krachů v historii bankovního sektoru. Důvodem krachu je především nedostatek likvidity na splnění svých závazků. Kontrolu nad spořitelnou Washington Mutual, jejíž aktiva jsou odhadována na 305 miliard dolarů, převzala Federální společnost pojištění vkladů (FDIC).
Trhy vedou do červených čísel také dohady okolo záchranného plánu finančního sektoru. Po ranních zmatcích, kdy byla oznámena dohoda nad záchranným plánem a její následné dementování, není jasné kdy a v jaké podobě budou opatření schválena. Investoři to vnímají negativně a všechny hlavní indexy aktuálně oslabují. V současné době je, díky akutnímu stavu americké ekonomiky, téměř jisté že dojde ke schválení záchranného plánu. Nicméně není jasné co všechno a v jaké podobě bude obsahem tohoto plánu. Tyto negativní zprávy z finančních trhů jsou doprovázeny také špatnými reálnými daty z americké ekonomiky, když revize HDP ukázala růst pouze o 2,8 % oproti původním odhadům 3,3 %.
V neposlední řadě jsou trhy ovlivněny problémy evropských bankovních institucí. Jedna z největších bankovních institucí v zemích Beneluxu společnost Fortis ztrácí důvěru investorů, a to především díky možnosti nedostatku likvidity. I přes uklidňování ze strany vedení Fortisu akcie této společnosti propadly v tomto týdnu téměř o 40 %. Fio, burzovní společnost, a.s., Josef Novotný, finanční analytik Dozor nad Fio, burzovní společností, a.s. vykonává Česká národní banka. https://www.fio.cz/zpravodajstvi_prohlaseni.itml


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,7253826,09762
USD22,7847424,04926
GBP29,4264331,05957
CHF25,5519526,97005
PLN5,776116,09669

Kompletní informace zde