Pražská burza na denních minimech
Pražská burza na denních minimech
Pražská burza dále prohlubuje své ztráty. Index PX oslabuje o 0,8% na 1 179 bodů a vede si spolu s polským WIG20 (-0,8%) nejhůře v Evropě. Hlavní zásluhu na tom mají banky (Erste -1,5%, KB -0,9%). Nejhůře si však vedou developeři (ECM -2,3%, Orco -1,6%). Nedaří se ani energetice (ČEZ -0,7%, NWR -0,8%) nebo Tabáku (-1,6%), který obdržel prodejní doporučení od Erste. Poklesům odolává jen Pegas (-0,1%), bez výraznějších ztrát se obchoduje ještě Telefónica (-0,2%). Ne)aktivita obchodníků však naznačuje, že se trh ještě neprobral z víkendové pauzy. Největší objem se zobchodoval na ČEZu, kterému k prvenství stačí necelých 150 mil. CZK. Na ostatních titulech se zobchodovalo méně než 50 mil. CZK. Fio, burzovní společnost, a.s., Daniel Marván Dozor nad Fio, burzovní společností, a.s. vykonává Česká národní banka. https://www.fio.cz/zpravodajstvi_prohlaseni.itml
Související odkazy
Nejnovější:
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
- Americké indexy mírně posilují
- Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
- Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
- USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
- Wall Street otevírá pátek v červeném
- Americké futures kontrakty odepisují
- USA: Velkoobchodní zásoby v květnu podle předběžných dat vzrostly o 0,3 % při očekávání 0,4 %
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,26
- Vývoj cen komodit: Ropa (-3,09 %), pšenice (-1,7 %), zemní plyn (+1,37 %)




