Siemens dostal od EU pokutu za kartelovou dohodu
Siemens dostal od EU pokutu za kartelovou dohodu
Siemens AG (SIE), největší evropská strojírenská společnost, je ve skupině výrobců elektrotechniky, kteří od EU dostali pokutu v souhrnné výši 750 mil. EUR. Společnosti se provinily dohodou o výši cen.
Akcie společnosti zahajují obchodování poklesem o 0,38% na 76,26 EUR.
Související odkazy
- Německé akcie ve čtvrtek vzrostly, index DAX přidal 1,32 %
- Frankfurtská burza otevírá růstem, Siemens kupuje divize italského výrobce železniční signalizace
- Shrnutí kvartálních výsledků z indexu DAX
- Siemens zveřejnil výsledky za 2Q a oznámil program zpětného odkupu akcií v objemu až 6 mld. EUR
- Frankfurtská burza zakončuje obchodování v červeném
Nejnovější:
- USA: Index aktivity Chicago Fed v květnu klesl na -0,10 b. při očekávání 0,15 b
- USA: Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v květnu podle předběžných dat klesly o 4,5 %
- USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti k 20. červnu na 215 tis.
- USA: Anualizovaný HDP v 1Q dle konečných dat vzrostl o 2,1 % při očekávání růstu o 1,6 %
- USA: Deflátor výdajů na osobní spotřebu v květnu meziročně vzrostl o 4,1 % v souladu s očekáváním
- USA: Osobní příjem v květnu vzrostl o 0,7 %, výdaje se také zvýšily o 0,7 %
- IBM představila technologii výroby čipů pod hranicí 1 nanometru
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (+2,15 %), měď (+1,23 %), stříbro (-0,96 %)
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,38
- Německý Merck KGaA koupí americkou společnost Bio-Techne za přibližně 11,3 mld. USD




