Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Analýzy > Erste Group, Komerční banka, Moneta: Stažení investičních doporučení pro bankovní tituly

Erste Group, Komerční banka, Moneta: Stažení investičních doporučení pro bankovní tituly

19.3.2020 12:12, BAAKOMB, BAAERBAG, BAAGECBA

V návaznosti na mimořádně nepředvídatelnou situaci způsobenou pandemií koronaviru a jejího dopadu na ekonomickou aktivitu v globálním měřítku jsme přistoupili ke stažení našich aktuálních investičních doporučení (včetně fundamentálních analýz, na jejichž základě jsme tato doporučení vydali) a cílových cen pro bankovní tituly zastoupené na BCPP (Erste Group, Komerční banka, MONETA Money Bank).

Ve světle současných vládních opatření napříč Evropou v boji proti epidemii koronaviru a z nich vyplývajících negativních dopadů na hospodářskou aktivitu v globálním měřítku se předpoklady, na nichž je naše investiční doporučení a cílové ceny pro bankovní tituly zastoupené na BCPP založeno, mohou ukázat jako obtížně realizovatelné.

Rozsah dopadů a důsledků současných opatření na českou / globální ekonomiku není v současné chvíli dle našeho názoru možné nijak věrohodně kvantifikovat a bude se mj. odvíjet od délky trvání nastavených opatření.

Přestože zastáváme názor, že při současných akciových kurzech bankovních titulů je tato vysoká míra nejistoty budoucího vývoje již zaceněna, v souladu se zásadou odborné péče při poskytování investičních služeb považujeme v tuto chvíli za obezřetné stáhnout naše investiční doporučení a cílové ceny pro výše uvedené akciové tituly. A to do doby, dokud dopad a důsledky současné situace nebude možné lépe vyhodnotit.


Michal Křikava
Fio banka, a.s.
Prohlášení


Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR27,0582028,44581
USD25,0770026,36301
GBP30,7363832,31262
CHF25,6415226,95648
PLN5,931216,23539

Další měny


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X