Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > Zpravodajství > Analýzy > Zvyšujeme cílovou cenu na akcie Pegas Nonwovens z 814 Kč na 895 Kč a potvrzujeme doporučení "držet"

Zvyšujeme cílovou cenu na akcie Pegas Nonwovens z 814 Kč na 895 Kč a potvrzujeme doporučení "držet"

13.6.2018 17:15, BAAPEGAS

V naší nové analýze na výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens zvyšujeme 12měsíční cílovou cenu z 814 Kč na 895 Kč a potvrzujeme investiční doporučení „držet“.

Cílovou cenu navyšujeme na pozadí dalšího rozšíření výrobních kapacit v podobě nové tuzemské semikomerční linky, se kterou jsme nepočítali v našich původních prognózách a nově ji tak zahrnujeme do modelu ocenění. Záměr, respektive potvrzení výstavby nové linky management Pegasu neočekávaně oznámil loni v září, resp. na konci roku 2017. Semikomerční linka, jejíž spuštění se očekává ve 4Q 2019, představuje novou platformu, díky níž může v rámci jednoho výrobního procesu probíhat současně komerční a testovací výroba s pozitivním dopadem do kvality finálních produktů a jejich komercializace. Linka s plánovanou roční kapacitou 8 – 15 tis. tun má podle našich odhadů potenciál přispět do provozního zisku EBITDA kolem 130 mil. Kč. Spolu s novým výrobním závodem v Jihoafrické republice, jehož výstavba již započala v průběhu loňského roku a prozatím se zde počítá s jednou linkou, tak nová semikomerční linka přispěje od roku 2020 k výraznějšímu posílení hospodaření, než jsme kalkulovali v předchozích predikcích. V období 2020 – 2021 má tedy EBITDA podle našich odhadů potenciál se posunout k úrovním poblíž 1500 mil. Kč, což je cca 11% navýšení oproti našim původním předpokladům.

Vedle samotného hospodaření bude sledovanou záležitostí případný další vývoj ohledně akcionářské struktury společnosti, možného odkupu zbylého 11,3% podílu od minoritních akcionářů a s tím související (ne)setrvání akcií Pegasu na pražské burze. Na základě loňské dobrovolné nabídky převzetí, která proběhla za 1010 Kč za akcii, získala společnost R2G Rohan Czech s.r.o. (v květnu 2018 proběhla změna názvu na PFNonwovens s.r.o.) majoritní kontrolu nad Pegasem a aktuálně vlastní 88,7% podíl.

I přesto, že od skončení nabídky převzetí doposud nedošlo ze strany PFNonwovens k realizaci dalších kroků směřující k získání 100% podílu, tak stále shledáváme případné budoucí ovládnutí celého Pegasu jako pravděpodobnější variantu, a to z několika důvodů. Zaprvé, přemístění sídla společnosti z Lucemburska do ČR a následná změna statutu z lucemburské na českou akciovou společnost otevírá snadnější cestu k případnému vytěsnění minoritních akcionářů. Zadruhé, nedávno ze strany PFNonwovens oznámená akvizice amerického výrobce netkaných textilií First Quality Nonwovens indikující potenciální fúzi s Pegasem. To vše jsou faktory, které podle našeho názoru spíše nahrávají odkupu a stažení akcií Pegasu z pražské burzy. Jsme toho názoru, že ponechávat relativně malý 11,3% akciový podíl na kapitálovém trhu není příliš efektivní a že převažují spíše negativa nad pozitivy, ať už se jedná o náklady spojené s pravidelným reportováním hospodářských výsledků, informační otevřenost, jenž může působit i kontraproduktivně ve vztahu ke konkurenčním společnostem, či potenciální vznik sporů s minoritními akcionáři na valných hromadách např. ohledně strategického směřování společnosti.

Z celkového pohledu se nám tedy jeví jako reálnější varianta odkup (ať už ve formě dalšího kola dobrovolné nabídky převzetí, vytěsnění či povinné nabídky převzetí) a s tím související ovládnutí celého Pegasu. Otázkou je samozřejmě cena odkupu. Domníváme se, že určitou indikací může být odkupní cena stanovená v rámci loňské dobrovolné nabídky převzetí, případně upravená o vyplacenou loňskou dividendu.

Příchod nového majoritního vlastníka Pegasu zároveň přinesl změnu dividendové politiky, když v letošním roce poprvé od vstupu Pegasu na pražskou burzu v roce 2006 nebude vyplacena dividenda. Pro majoritního akcionáře aktuálně není dividenda prioritou, což jeho představitelé naznačovali již v průběhu loňského roku a letošní potvrzení dividendu nevyplatit tak nebylo pro trhy překvapením. Strategií nového vlastníka Pegasu je nyní spíše kumulovat hotovost pro budoucí investiční projekty či případné potenciální akviziční příležitosti. Jak s ohledem na pokračující zvýšenou investiční aktivitu i v příštím roce v souvislosti s výstavbou tuzemské semikomerční linky, tak v kontextu možného výše naznačeného odkupu a stažení akcií Pegasu z burzy, je výplata dividendy zastřena nejistotou i v příštím roce a ve střednědobém horizontu. Proto v našich aktuálních predikcích ustupujeme od výhledu dividend a s jejich výplatou nepočítáme.

Začlenění nové semikomerční linky do našeho modelu ocenění posouvá cílovou cenu na akcie Pegas z 814 Kč na 895 Kč, což je úroveň poblíž aktuálního tržního kurzu a potvrzujeme tak doporučení „držet“. Zároveň současné rozložení vlastnické struktury Pegasu indikuje možnost odkupu 11,3% podílu od minoritních akcionářů za cenu potenciálně vyšší oproti aktuální tržní ceně akcie. Proto doporučujeme vyčkat na případné další kroky ze strany majoritního akcionáře směřující k ovládnutí celé společnosti.


Jan Raška, analytik
Fio banka, a.s.
Prohlášení


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,9623126,34769
USD21,1797722,35523
GBP29,2405930,86341
CHF23,1077724,39023
PLN5,432555,73405

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X