Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > O nás > Média > Tiskové zprávy > Proč Fio vlastní více než 2 % akcií ORCO?

Proč Fio vlastní více než 2 % akcií ORCO?

24.11.2009 16:25

Proč Fio vlastní více než 2 % akcií ORCO?

Důvodem, proč se Fio, družstevní záložna objevila mezi významnými akcionáři ORCO, je skutečnost, že na účtu vedeném na její jméno jsou uložené akcie jejích klientů. Tyto akcie slouží jako zajištění za úvěry na cenné papíry, kterými mohou klienti Fio financovat až 85 % svých burzovních investic. Samotná Fio, družstevní záložna nemůže podle zákona investovat do akcií a tudíž ve svém majetku žádné akcie nemá.

Úvěr na cenné papíry, tzv. margin, se vztahuje nejen na obchody na pražské a české burze RM-SYSTÉM, ale i na zahraničních burzách v Evropě a USA. S úvěrem zajištěným akciemi ORCO lze investovat i do akcií ČEZ nebo například do zlata.

Fio aktuálně vyčlenilo částku 3,6 mld. Kč pro financování obchodů svých klientů, kteří obchodují s akciemi na domácích i zahraničních burzách. Každý klient může financovat až 85 % svých investic kapitálem od Fio. Minimální ani maximální výše financování není nijak omezena a k zajištění financí slouží výhradně nakoupené akcie bez nutnosti dodatečného ručení.

“Naším cílem je umožnit klientům realizaci burzovních obchodů nad rámec jejich volných finančních prostředků. Budou tak moci uskutečnit výrazně větší objem obchodů bez nutnosti vyprodávat stávající akcie," uvádí k tomu Jan Sochor, ředitel Fio.

V praxi tak investor s částkou 150 tis. Kč může realizovat investici v objemu až 1 mil. Kč. Pro méně zkušené investory je však vhodnější vyšší míra vlastních prostředků. Například obchod za 100 tis. Kč financovat z poloviny vlastními prostředky a z druhé poloviny kapitálem od Fio. O kapitál od Fio je možné zažádat na libovolné z téměř šedesáti poboček Fio v Česku. Obchodovat je pak obvykle možné v ten samý den. Čerpat finance lze na libovolně dlouhou dobu. Náklady financování se pohybují od 5,8 % p.a.

Podrobné informace jsou uvedeny na https://www.fio.cz/uvery_na_obchodovani.itml

Fio, družstevní záložna, která úvěr na obchodování v rámci Finanční skupiny Fio poskytuje, má v současné době přes 22 tisíc členů.


Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Fio banka na Twitteru Fio banka na Facebooku Fio banka na Google+ Fio banka na Youtube

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,9341626,21284
USD21,9453023,07071
GBP28,2964529,74756
CHF22,0554723,18653
PLN5,813436,11157

Další měny


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X