Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > O nás > Média > Tiskové zprávy > Nová nabídka Fio - pořízení družstevního bytu usnadňuje nový typ úvěru

Nová nabídka Fio - pořízení družstevního bytu usnadňuje nový typ úvěru

30.5.2003 16:15

Nová nabídka Fio - pořízení družstevního bytu usnadňuje nový typ úvěru


Ojedinělý typ úvěru uvádí na trh 1.6.2003 Fio, družstevní záložna. Úvěr je vhodný pro členy družstev vznikajících při výstavbě nových bytů a při privatizaci obecních bytů, u kterých se předpokládá pozdější převod bytu do osobního vlastnictví.

V České republice je vyspělé hypotéční bankovnictví, které v kombinaci se státní podporou nabízí velmi levné úvěry. Jednou z podmínek získání hypotéky na byt přitom je osobní vlastnictví takového bytu. Z administrativně-daňových důvodů přitom ročně přibývají tisíce bytů v družstevním vlastnictví, ať už novou výstavbou nebo v rámci privatizace bytového fondu. Ve velké části těchto případů je družstevní forma vlastnictví jen přechodným řešením s tím, že se předpokládá následný převod bytu do osobního vlastnictví. Pořízení takových družstevních bytů s vidinou brzkého převodu do osobního vlastnictví a získání standardní hypotéky je přitom často financováno velmi nevhodnými a drahými formami. Často je neexistence vhodného financování takových družstevních bytů i důvodem ztráty zájmu kupujícího.
Fio, družstevní záložna je první finanční institucí, která pro tento případ nabízí vhodné úvěry. Úvěr je poskytován obvykle jen na několik měsíců, protože převod bytu do osobního vlastnictví a získání hypotéky se většinou úspěšně podaří do 6 až 24 měsíců. Úvěr klient může kdykoliv předčasně zcela nebo z části splatit bez jakýchkoliv dodatečných poplatků a úrok 11,2% p.a. se počítá pouze z čerpané částky. Čerpání úvěru je možné až do 70% tržní ceny členských práv spojených s užíváním družstevního bytu a jištění je založeno na zajišťovacím převodu členských práv na Fio, družstevní záložnu. Ta poskytuje klientům veškerou součinnost potřebnou k následnému získání standardní hypotéky. Úvěrové žádosti nyní přijímají pobočky Fio, družstevní záložny v Praze, Brně, Ostravě, Plzni, Liberci a Hradci Králové. Zároveň se zvažují další distribuční kanály tohoto ojedinělého finančního produktu.


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR23,6706524,98435
USD21,9382323,15577
GBP27,5884429,11956
CHF25,0639926,45501
PLN5,456925,75978

Kompletní informace zde