Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > O nás > Média > Tiskové zprávy > Klienti Fio mohou nově potvrzovat platby pomocí autorizačních SMS

Klienti Fio mohou nově potvrzovat platby pomocí autorizačních SMS

27.5.2008 09:49

Klienti Fio mohou nově potvrzovat platby pomocí autorizačních SMS

Fio, družstevní záložna, která před deseti lety jako první finanční instituce v ČR nabídla svým klientům internetbanking, jim nyní nově umožňuje podepisovat transakce realizované přes internet pomocí autorizačního kódu zaslaného SMS zprávou. Dosud klienti autorizovali aktivní operace pomocí samostatné aplikace. Nyní mají na výběr - buďto mohou nadále potvrzovat pokyny pomocí elektronického podpisu, nebo pomocí jednorázového unikátního kódu, který jim pro potvrzení každé aktivní operace zašleme na jejich mobilní telefon. Je možné zvolit i kombinaci obojího, tedy dvojnásobnou ochranu.

Stávající klienti musí pro možnost využití této služby podepsat novou smlouvu o elektronické správě účtů. V ní si mohou kromě telefonního čísla, na které budou zprávy zasílány, zvolit i délku zasílaného kódu (5-25 znaků), počet pokusů pro jeho zadání (2-5) či dobu, po kterou bude platit (maximálně 20 minut). Zasílání SMS kódu je samozřejmě zdarma.

„SMS kódy nabízejí klientovi při vysoké úrovni zabezpečení značný komfort – k obsluze účtu díky nim stačí jen počítač s připojením k internetu a mobilní telefon. Klient tedy nemusí s sebou nosit žádná speciální zařízení navíc,“ uvádí k tomu Ján Franek, tiskový mluvčí Fio, družstevní záložny.

Internetbanking Fio poskytuje klientům neomezenou historii transakcí a řadu pokročilých funkcí, například „hlásiče“ o dění na účtu podle zadání klienta, které lze zasílat na e-mail zdarma. Zdarma jsou navíc u Fio všechny standardní elektronické operace – ať již jde o tuzemské příchozí a odchozí platby, založení, změnu, zrušení či realizaci trvalých příkazů a inkas. V pilotním provozu rovněž funguje bezplatný platební styk se Slovenskem.


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR23,7115225,02748
USD22,2233223,45669
GBP27,2892428,80376
CHF24,5643525,92765
PLN5,167745,45456

Kompletní informace zde