Česky | English
Infomail: fio@fio.cz

Úvod > O nás > Média > Aktuality > Pozor na Dynamic Currency Conversion

Pozor na Dynamic Currency Conversion

8.7.2020 10:07

Blíží se čas dovolených a pokud ji budete trávit v zahraničí, můžete se při platbě kartou nebo výběru z bankomatu setkat se službou Dynamic Currency Conversion. Jestli jste o ni nikdy neslyšeli, trochu vám ji popíšeme a přiblížíme její možná úskalí.

Platit kartou v zahraničí nebo vybírat z bankomatu je běžná věc. Občas se při tom můžete setkat se službou Dynamic Currency Conversion, která určuje typ konverze měny. Je poskytovaná přímo obchodníkem nebo provozovatelem bankomatu a nabízí úhradu transakce přímo v českých korunách, nikoliv v cizí měně dané země.

Na první pohled to vypadá pozitivně, ale často se jedná o nevýhodnou službu, a to především proto, že kurz převodu měny určuje společnost, která daný platební terminál nebo bankomat provozuje. Konverze tímto kurzem bývá zpravidla méně výhodná než transakce zúčtovaná v místní měně a její následná konverze naším kurzem. Pokud je navíc vaše karta vystavena k účtu v jiné měně, než je měna nabídnuté konverze, dojde k několikanásobnému převodu mezi měnami.

V případě, že máte v plánu platit či vybírat kartou v zahraničí, dejte pozor na částku a měnu, kterou vám terminál či bankomat ukáže. Pokud s kurzem nebudete souhlasit, nechte si transakci vyúčtovat raději v místní měně. Můžete tím ušetřit i nemalé peníze.

Žádný z našich bankomatů tuto "službu" klientovi nenabídne.

Možnost blokovat transakce s DCC plánujeme našim klientům nabídnout, stejně tak chceme v rámci chystané úpravy klientům umožnit, aby si mohli individuálně nastavit různé blokace, například konkrétních obchodníků, dle geolokace nebo blokaci bezkontaktních transakcí.

Přejeme Vám spoustu příjemných zážitků na dovolené a krásné léto.


Fio banka, a.s.
Prohlášení


e-Broker

Přihlásit se | Založit demo

Internetbanking

Přihlásit se | Založit demo

Smartbanking

Stáhnout | Jak aktivovat

Pobočky a bankomaty

Mapa ČR
Facebook Twitter YouTube
Twitter LinkedIn

Devizové kurzy

NákupProdej
EUR24,8727926,25321
USD20,5833221,72568
GBP29,0245930,63542
CHF22,6704123,92859
PLN5,474585,77842

Kompletní informace zde


Tyto stránky používají cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Další informace X