Představenstvo Avastu schválilo podmíněnou prozatímní dividendu 4,8 centu na akcii
Výplata prozatímní dividendy Avast ve výši 0,048 USD na akcii je podmíněna tím, že před 11. srpnem 2022 nedojde k dokončení plánované fúze se společností NortonLifeLock.
Představenstvo společnosti Avast deklarovalo výplatu podmíněné prozatímní dividendy ve výši 4,8 centu na akcii. Výplata proběhne 12. srpna 2022 pouze za podmínky, že před 11. srpnem nedojde k chystanému sloučení Avast s americkou společností NortonLifeLock. Fúzi aktuálně z důvodu obav o zachování konkurenčního prostředí přezkoumává britský regulátor.
U akcií koupených na pražské burze je na obchodní účet připisovaná v amerických dolarech, pokud si investor nezvolí britské libry. U akcií koupených na burze RM-SYSTÉM je připisovaná v korunách.
V případě, že ji chcete obdržet, je třeba akcie Avast koupit nejpozději v den, který předchází datu tzv. ex-date, prvního obchodního dne, kdy se akcie obchodují bez nároku na dividendu.
Podrobnější vysvětlení termínů spojených s výplatou dividendy naleznete ve třetím dílu našeho seriálu Dividendový expres.
Ex-date pro pražskou burzu připadá na 21. července 2022.
Vzhledem k tomu, že je do výplaty zahraničních akcií zapojeno více repozitářů, může být dividenda konečnému investorovi vyplacena o několik dní později, viz čtvrtý díl seriálu.
Akcie Avastu (BAAAVAST) na pražské burze oslabují o 0,4 % na 148,65 Kč. Na RM-SYSTÉMu akcie klesají o 1,14 % na 148 Kč.
Zdroj: Avast
Michal Fric
Fio banka, a.s.
Prohlášení
Nejnovější:
- Americké indexy bez výraznějších pohybů
- Frankfurt uzavřel pátek v zeleném
- Akcie M2C první obchodní den posílily
- Americké indexy v úvodu smíšeně, reportovaly společnosti CarMax a Darden Restaurants
- Pražská burza přerušila sérii poklesů
- Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v červnu dle předběžných dat na -15,3 b. při očekávání -14,9 b.
- USA: Index předstihových ukazatelů v květnu poklesl dle očekávání o 0,1 %
- Kroger reportoval za 1Q, společnost mírně zvýšila výhled celoročních porovnatelných tržeb
- USA: Index výrobní aktivity filadelfského Fedu dosáhl v červnu -4,0 b.
- Americké futures kontrakty mírně posilují