DAX nakonec v plusu
Německé akcie se většinu dnešní seance držely v červených číslech, nakonec však uzavřely o něco silnější než včera.
Do zelených čísel jim paradoxně pomohlo očekávání, že americký FED přistoupí díky horšící se kondici ekonomiky k další fázi kvantitativního uvolňování. Index DAX zakončil dnešní obchodování se ziskem 0,25% na 6 292 bodech. Za celý týden posílil o 1,4%. Nejlépe si vedly akcie K+S (SDF +4,0%), kterým pomáhají zisky amerických výrobců hnojiv. Dobrý výkon předvedla také Lufthansa (LHA +3,0%) a Commerzbank (CBK +2,9%). První z nich těžila z vyšší cílové ceny od Deutsche Bank, zatímco druhé největší německé bance pomohly spekulace, podle kterých prozatím ustoupila od plánu na vydání nových akcií. Naopak, neradi budou na dnešní den vzpomínat akcionáři MANu (MAN -2,2%), RWE (-1,3%) a Deutsche Telekomu (DTE -1,2%). MAN doplatil na snížené doporučení od UBS.
Daniel Marván, Fio banka, a.s.
Související odkazy
Nejnovější:
- USA uzavírá v kosmetické ztrátě
- Americké indexy mírně posilují
- Frankfurtská burza zakončila obchodní týden v záporných hodnotách
- Pražská burza odolala negativnímu zahraničnímu sentimentu a mírně posílila
- USA: Spotřebitelská důvěra University of Michigan v červnu podle konečných dat na 49,5 b.
- Wall Street otevírá pátek v červeném
- Americké futures kontrakty odepisují
- USA: Velkoobchodní zásoby v květnu podle předběžných dat vzrostly o 0,3 % při očekávání 0,4 %
- Vývoj měnových párů: USD/CZK 21,26
- Vývoj cen komodit: Ropa (-3,09 %), pšenice (-1,7 %), zemní plyn (+1,37 %)




