Index DAX v červených číslech -0,7%
Index DAX v červených číslech -0,7%
Hlavní exportně orientované společnosti v SRN dnes ztrácejí spolu s oslabením amerického dolaru vůči euru. Oslabuje tak BMW, VW i Linde, který dosahuje zhruba 1/5 svých příjmů v USA. Commerzbank ztrácí, když v tisku byly zveřejněny údaje dle kterých společnost ve 2Q dosáhne zisku pod úrovní čtvrtletí prvního. Ztrácejí také ostatní bankovní tituly HVB Group a Deutsche Bank. Mezi nejrůstovější tituly pak můžeme zařadit MLP +5%, naopak nejvíce ztrácí Linde -2,8%.
Nejnovější:
- Frankfurt zakončuje týden v červených číslech
- Pražská burza rostla
- Americké futures se obchodují v záporu, dnes se však z důvodu státního svátku neobchoduje
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,22
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-2,45 %), zlato (-1,87 %) a pšenice (-1,29 %)
- Mercedes-Benz začne diskutovat s odbory snížení počtu zaměstnanců
- Vývoj cen komodit: Stříbro (-1,78 %), zlato (-1,41 %) a pšenice (-1,29 %)
- Vývoj měnových párů
- Moneta: Citi zvyšuje cílovou cenu ze 192,1 Kč na 194,3 Kč při stávajícím doporučením
- Komerční banka: Citi snižuje cílovou cenu z 1126 Kč na 1023 Kč se stávajícím doporučením




