Výsledky firmem 3M, Johnson & Johnson a Citigroup
Výsledky firmem 3M, Johnson & Johnson a Citigroup
Společnost 3M zaznamenala meziročně 34 procentní nárůst zisku, který byl dosažen především snížením nákladů a zlepšenou provozní efektivitou. Zisk na akcii mírně překonal očekávání (1,29 vs. 1,28 USD). Tržby meziročně rostly o 7,3 procenta.
Firma 3M dala rovněž pozitivní výhled na tento rok, kdy by se zisk na akcii měl zvýšit z 4,99 USD na akcii za rok 2002 na 5,80-6,00 USD v roce 2003.
Společnost Johnson&Johnson rovněž překonala očekávání ziskovosti a vydělala 48 centů na akcii (předpověď byla 47 centů) oproti 39 centům ve čtvrtém čtvrtletí roku 2001. Tržby se meziročně zvýšily o výborných 14 procent. Nejvyšší dynamika byla zaznamenána v divizi farmaceutik a medicínských přístrojů.
Výhled firmy Johnson&Johnson je příznivý, cílem je udržet růst a více využít synergického efektu z proběhlých akvizic.
Citigroup také o 1 cent překonala ziskové očekávání a ve čtvrtém čtvrtletí dosáhla zisku 47 centů na akcii, což je více než 36 procentní meziroční propad (74 centů ve 4.Q 2001). Tržby se meziročně zvýšily pouze nepatrně. Propad zisku je způsoben nákladů restrukturalizace a zvýšenou tvorbou rezerv na špatné úvěry. Oproti třetímu čtvrtletí se však kvalita úvěrů lehce zvýšila a měla by zůstat na přibližně stejné úrovni i během prvního pololetí 2003.
Nejnovější:
- Vývoj cen komodit: Zemní plyn (-0,81 %), zlato (-0,80 %) a ropa (-0,35 %)
- Vývoj měnových párů: EUR/CZK 24,32
- Eurozóna: Běžný účet ECB dosáhl v červenci 27,7 mld. EUR
- Frankfurt otevírá růstem, akcie Continental se obchodují poprvé po spin-offu
- Pražská burza otevírá v zeleném, po výsledcích oslabuje Colt
- Asijské indexy se ve čtvrtek obchodovaly smíšeně
- Akciový výhled
- Colt CZ Group: výsledky hospodaření za 2Q 2025 (+komentář analytika)
- Evropské futures kontrakty v zeleném
- Očekávané události: Běžný účet ECB, nové a pokračující žádosti o podporu v nezaměstnanosti (USA)