Fio nabízí nové europlatby za bezkonkurenční ceny
Fio nabízí nové europlatby za bezkonkurenční ceny
Finanční skupina Fio nabízí nyní vedle bezplatného platebního styku v rámci ČR a Slovenska nové europlatby za bezkonkureční ceny - 1 EUR za příchozí platbu, 2 EUR za odchozí platbu. Nabídka platí pro fyzické osoby, podnikatele i firmy.
Fio uvádí na trh novou službu - tzv. europlatby, které výrazně zlevní platební styk v rámci eurozóny, a to až pětinásobně oproti konkurenci. Díky nim budou moci klienti nově posílat platby v EUR do bank v zemích eurozóny za 2 eura, za příjem peněz z těchto bank pak zaplatí jedno euro (v případě odeslání na účet vedený v CZK či doručení na účet v CZK 50 Kč, resp. 25 Kč). Doručení platby přitom může trvat i pouhý jeden pracovní den.
Stejně jako v případě bezplatného tuzemského a česko-slovenského platebního styku mohou službu za stejných podmínek využít fyzické osoby, podnikatelé i firmy. Výhodné europlatby musí splňovat jen několik jednoduchých požadavků na zpracování - zejména zadání čísla účtu ve formátu IBAN a SWIFT kódu banky příjemce (BIC), to vše do 16:00 pro odeslání v daný den. Lze též využít prioritních plateb.
"Již delší dobu jsme registrovali požadavek klientů na zlevnění plateb v rámci EU, který se projevil i zájmem o unikátní systém bezplatného platebního styku v EUR v rámci ČR a Slovenska zprovozněný na začátku tohoto roku. Nové europlatby jsou službou, která bude znamenat další významné úspory pro fyzické a zejména právnické osoby a podnikatele. Do budoucna hledáme i cesty, jak zlevnit ostatní mezinárodní platební styk," komentuje vývoj služeb Finanční skupiny Fio Ján Franek, tiskový mluvčí.
Nové europlatby probíhají přes evropský systém vypořádání plateb TARGET2 (Trans European Automated Real TimeGross Settlement Express Transfer). Pro zaslání platby je třeba v aplikaci internetbanking kliknout na volbu "Převod eurozóna" pod záložkou "Podání pokynu". Více informací o nové službe naleznete zde.
Nejnovější:
- Širší index S&P 500 uzavírá středeční seanci růstem o 0,72%.
- Německé akcie výrazně posílily
- Eli Lilly: FDA schválil perorální lék Foundayo pro léčbu obezity
- Index Dow Jones se pohybuje v zelených úrovních.
- Dividenda Vienna Insurance Group v roce 2026 a dalších letech
- Slovensko má v plánu odkoupit podíl ČEZu ve společném podniku JESS
- USA: Index ISM ve výrobě v březnu vzrostl na 52,7 b. při očekávání 52,3 b.
- Pozitivní sentiment na pražské burze, CSG +6,62 %
- USA: PMI ve výrobě v březnu dle konečných dat na 52,3 b. při očekávání 52,4 b.
- Americké akcie rostou díky možnému zmírnění konfliktu s Íránem




